SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Nehir Projesi Kapsamında Üniversite Adaylarına Son Prova Uygulaması Gerçekleştirilecek

Nehir Projesi Kapsamında Üniversite Adaylarına Son Prova Uygulaması Gerçekleştirilecek

Sakarya'da üniversite adayları için son prova sınavı 11 Haziran Cumartesi günü (yarın) yapılacak.

 

Sakarya Valiliğimiz himayesinde İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Nehir Projesi kapsamında Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Sakarya Üniversitesi iş birliğinde 11 Haziran Cumartesi günü Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) son provası yapılacak.

 

Öğrenciler, Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan soruları yanıtlayacak. Öğrencilerin sınav heyecanını yenmeleri ve sınav tecrübesi kazanmaları için yapılacak son prova uygulamasında öğrenciler gerçek sınav heyecanı yaşayacaklar.

 

11 Haziran Cumartesi günü saat 10.15'te başlayacak sınavda, ÖSYM'nin tüm kuralları uygulanacak ve saat 10.00'dan sonra sınav salonlarına girişler kapatılacak. Ayrıca sınav salonlarına cep telefonları ve ÖSYM tarafından yasaklanan eşyalarla girişlere de müsaade edilmeyecek.

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, düzenlenecek sınavda bir sonraki hafta gerçekleştirilecek YKS'nin bire bir aynısının yapılacağını söyledi.

 

Müdürümüz Savaşçı, sınavın Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü, Sakarya Üniversitesi Hendek Eğitim Fakültesi ve Hendek Ziya Gökalp Ortaokulunda toplam 15 bina ve 210 salonda yapılacağını ifade etti.

 

Sınav soru kitapçıklarının basımının Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığını aktaran İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, sınavda ÖSYM kurallarının bire bir geçerli olacağını vurguladı. Valiliğimiz himayesinde İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen #NehirProjesi ile öğrencilere sınava hazırlık dönemi boyunca akademik başarıyı artırmanın yanı sıra rehberlik faaliyetlerinin de gerçekleştirildiğini ifade etti. Öğrencilere başarılar dileyerek sınavın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

10-06-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.