SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜSİAD-İl MEM işbirliğindeki projenin ikincisi gerçekleşti.

“Kitap Okumak Boş Zaman İşi Değildir”
MÜSİAD-İl MEM işbirliğindeki projenin ikincisi gerçekleşti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Sakarya Şubesi arasında yapılan işbirliği protokolü kapsamında “Okudukça Öğrenen, Gençleriyle Güçlenen Türkiye” projesinin bu yılki programı Sakarya Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleşti.

 

Öğrencilere kitap okuma alışkanlığını kazandırmak ve öğrencilerin çağın gerektirdiği becerilere ulaşabilmeleri için kitaplarla olan bağını artırmak amacına yönelik düzenlenen projede Eğitimci Yazar Sinan Yağmur öğrencilerle buluştu.

 

Programın açılışında bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, kitap okumanın hayatımızdaki önemine vurgu yaparak; “Boş zamanınızda ne yaparsınız diye sorulduğunda büyük bir çoğunluğumuz kitap okumak cevabını veririz. Oysa kitap okumak boş zaman işi değildir. İyi bir kitap okuyucusu olmak için kitap okumaya her gün belirli bir zaman ayırmamız gerekiyor. Evde, işte, okulda, araçta okuyacak birer kitabımızın bulunmasında fayda vardır.” dedi. Konuşmasında gençlere önemli tavsiyelerde de bulunan Durmuş; “Her zaman doğruluktan, dürüstlükten, vatan-millet sevgisinden asla ayrılmayın. Nokta kadar menfaatiniz için, virgül kadar eğilmeyin. Geleceğimiz sizlerin omuzlarında daha güzel şekillenecektir. Sizlerle gurur duyuyoruz. Bu güzel proje nedeniyle MÜSİAD Ailesine eğitim camiası olarak çok teşekkür ederiz.” dedi.

 

MÜSİAD Sakarya Şubesi Başkanı Yaşar Coşkun da programın açılışında yaptığı konuşmasında, 1990 yılında kurulan MÜSİAD’ın topluma faydalı çalışmalar yaptığından sözederek, bu yıl ikincisini gerçekleştirdikleri ‘Okudukça Öğrenen, Gençleriyle Güçlenen Türkiye’ projesinin kitap okuma alışkanlığına önemli faydalar sağlamasından büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. MÜSİAD Başkanı Coşkun gençlere yönelik mesajında ise şu ifadelere yer verdi: “Bizim özlediğimiz ve istediğimiz gençliğin tarifini yapmam gerekirse şu şekilde ifade edebilirim. İyinin, doğrunun, faydalının ve adaletin yeryüzüne egemen olması mücadelesinde aynı inancı paylaşan her renkten ve ırktan herkesi kardeş bilirken, hangi renkten ve ırktan olursa olsun tüm mazlumların yanında olmayı da kendine görev addeden bir gençlik. Yeryüzündeki her insan için yaşama hakkını, inanç ve düşünce hürriyetini, aile oluşturma ve neslini koruma hakkını, mülkiyet edinebilme hakkını ve akıl sağlığının güvenceye alınması hakkını temel ve vazgeçilemez haklar olarak kabul eden bir gençlik arzusundayız. Çünkü geleceği inşa edecek olan siz sevgili gençlersiniz. Siz kendinize ne kadar güvenirseniz, geleceğe ne kadar umutla bakarsanız, inanın her şey daha güzel ve müreffeh olacaktır. Son olarak sizlere unutmamanız gereken bir gerçeği hatırlatmak istiyorum. Ne olursa olsun, ne yaparsanız yapın Vatanınıza, Milletinize ve Ailenize hayırlı bir evlat olun. Çünkü siz onların bu dünyada geriye bıraktıkları tek dikili fidanları, tüm insanlığın ise geleceğisiniz.”

 

Lise öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği programda daha sonra eğitimci yazar Sinan Yağmur kitap okuma üzerine güzel bir söyleşi gerçekleştirdi. Öğrencilerin okuduğu ‘Aşk’a Yolculuk’ kitabıyla ilgili paylaşımlarda bulunan Yazar Sinan Yağmur, gençlerimizden hayatlarının her anında kitap okumalarını istedi.

 

Düzenlenen programa; İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, MÜSİAD Başkanı Yaşar Coşkun, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Hüseyin Yalçın ve Ergüven Aslan, Şube Müdürü Ercan Demirci, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, Gazeteci-Yazar Zeki Aydıntepe, Okul Müdürü Yalçın Sevindik, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

 

09-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-2018

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.