SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz TÜBİTAK Proje Yarışmalarına Katılan Öğretmen ve Öğrencilerimizle Bir Araya Geldi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, #BilimSakarya projesi kapsamında ilimizi TÜBİTAK yarışmalarında temsil eden öğrenciler ve danışman öğretmenlerle bir araya geldi.
Müdürümüz TÜBİTAK Proje Yarışmalarına Katılan Öğretmen ve Öğrencilerimizle Bir Araya Geldi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, #BilimSakarya projesi kapsamında ilimizi TÜBİTAK yarışmalarında temsil eden öğrenciler ve danışman öğretmenlerle bir araya geldi.

 

Sakarya Öğretmenevinde gerçekleşen buluşmaya TÜBİTAK 53. Lise Öğrencileri Araştırma Projelerinde bölge finaline katılan ve 16. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında bölge finaline katılacak öğrenciler ile danışman öğretmenleri katıldı.

 

Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimi tarafından gerçekleştirilen programda bir konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, bu yıl ilimiz öğrencilerinin bilim, sanat, spor ve tüm alanlarda kazandığı başarılarla büyük gurur duyduklarını belirtti. TÜBİTAK projelerine katılımda geçtiğimiz yıla oranla ortaokullarda %174, lise öğrencilerinde %144 artışın gerçekleştiğini hatırlatan Müdürümüz Savaşçı, bilimin yaşamın her alanını iyi ve güzel yapma gücünü kullanmayı çok erken yaşlarda keşfetmiş öğrencilerimizi, onları proje yarışmalarına hazırlayan danışman öğretmenlerimizi, destekleyen okul yöneticilerimizi ve ailelerimizi tebrik ederek, başarılar diledi.

 

İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak amaçlarının tüm kademelerdeki öğrencilerimizin tamamını #BilimSakarya ve #NehirProjesi gibi akademik çalışmaların uygulandığı projelerle beraber ilgi duyacakları sosyal, kültürel ve sportif alanlardan biriyle buluşturmak için de #SanatSakarya, #SporSakarya gibi proje çalışmalarının olduğunu kaydeden Müdürümüz Savaşçı, evlatlarımızın hayata en güzel şekilde hazırlanarak milletimize faydalı insanlar olarak yetişmesine gayret gösterdiklerini ifade etti.

 

Valiliğimiz himayesinde Müdürlüğümüzce yürütülen #BilimSakarya projesiyle ulusal bilim, teknoloji ve yenilik ekosistemini desteklemek, bilim tabanlı teknoloji ile katma değeri yüksek ürün ve hizmetler geliştirmek, bu amaçlara yönelik nitelikli bilgi üretimi ve nitelikli insan kaynağı geliştirilmesini sağlayan TÜBİTAK programlarına ilimizde bulunan öğretmen ve öğrencilerin katılımının artırılması amaçlanıyor.

 

Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST'e yönelik ilimizde rapor yazma çalıştayları, proje yazma atölyeleri ve  bunun yanında Kütüphanede Bilim Var etkinliği ile ilimizde bilimsel çalışmalar yapan akademisyenlerin gençlerimizle buluşturulması faaliyetleri de yine #BilimSakarya projesiyle gerçekleştiriliyor.

26-03-202226-03-202226-03-202226-03-202226-03-202226-03-202226-03-202226-03-202226-03-202226-03-202226-03-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.