SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz ve Satso İş Birliği İle Edurotech Robot Yarışması Vex Robotıcs Kız Öğrenci İçin Robotik Kodlama Eğitimi Başvuru Formu

Müdürlüğümüz ve Satso İş Birliği İle Edurotech Robot Yarışması Vex Robotıcs Kız Öğrenci İçin Robotik Kodlama Eğitimi Başvuru Formu

Güçlü Yarınlar İçin 2023 Eğitim Vizyonu’nda tanımlanan 21. Yüzyılın gerektirdiği kişisel becerileri geliştirmek ve  öğrenme süreçlerinde dijital içerik ve beceri destekli dönüşüme liderlik edecek eğitim paydaşlarını desteklemek amacı ile Sakarya MEM  Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitimde Bilgi İletişim Teknolojileri Sertifikasyonları ve Dijital Dönüşüme Liderlik Projesi kapsamında SATSO (Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası) ile  faaliyetler planlanmıştır.

    Proje faaliyetlerinden biri olarak düzenlenecek olan EduRoTech Robot Yarışması ile geleceğin bilim insanı olma potansiyeline sahip çocuklarımızın erken yaşlarda keşfedilmesi ve var olan yeteneklerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır.Yarışma kapsamında 22-23 Nisan 2019’da Sakarya Serdivan Spor Salonunda  kız çocuklarının dijital beceri oranlarını arttırmak amacı ile ilimizde ortaokulda öğrenim gören 50 kız öğrenciye  VEX ROBOTICS KIZ ÖĞRENCİ İÇİN ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ verilecektir.

Bir sorumlu öğretmen en fazla iki öğrenci için başvuru yapabilir.

Başvuru formu için tıklayınız.

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.