SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Her karışında ecdadımızın kanı ve alın teri olan bin yıllık vatanımız Anadolu'da, Cumhuriyeti'mizin kuruluşunun 99. yıldönümünü gururla kutlamaktayız. 

 

Cumhuriyetimiz yeni yüzyılına hazırlanırken, geçtiğimiz asır milletimizin kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla tüm dünyaya ilan edişine tanıklık etmiştir. Gururla kutladığımız 99 yıl, bağımsızlığı için şerefli mücadelesi ile bir vatanın küllerinden yeniden doğuşunu gösteren ve istikbalimiz için bize umut veren sayısız vesikalarla doludur. 

 

Biz eğitimcilerin en önemli görevi, bir cihan devletinin mirası üzerinde yükselen, ilanı ile bir dönüm noktası olan; bizlere büyük bir başlangıç ve yol haritası sunan cumhuriyetimizi, milli ve manevi değerlerimizden beslenen gençlerimizin inanç, gayret ve çalışkanlığıyla daha müreffeh, daha üretken hale getirmektir.

 

Değerli meslektaşlarım, Kurtuluş Savaşı'nı başarıyla tamamlayan ve Cumhuriyetimizi kuran ülkemiz, karşısına çıkabilecek her türlü zorluğu ortadan kaldırarak varlığını devam ettirecek birikime ve milli bilince sahiptir. Sizlerin, ecdadımızdan iftiharla devraldığımız mirası geliştirerek, gönülden ümit, inanç ve gayretler ile ülke menfaatlerini her şeyin üzerinde tutan nesiller yetiştireceğinize herkes emin olmalıdır. 

 

Cumhuriyetimiz, ona kalpten bağlı eğitimcilerden aldığı güç ve onları yetiştirdiği mukaddesatı uğruna mücadeleden asla geri durmayan nesiller sayesinde ebediyen yaşayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan için kanlarını dökmüş aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyor, Cumhuriyet Bayramı'mızı yürekten kutluyorum.

29-10-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.