SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 2021-2022 Eğitim Öğretim Dönemi Yıl Sonu Mesajı

Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 2021-2022 Eğitim Öğretim Dönemi Yıl Sonu Mesajı

Sevgili Öğrencilerim,

 

İçinde öğrenciler olmayınca okullar, tatsız ve soğuk birer taş binadan ibaret olur. Sizler geldiğinizde sizin neşeniz, cıvıltılarınız, heyecanınız ve öğrenme azminiz o taş binayı canlandırır, güzelleştirir, renklendirir. 

 

Yüz yüze eğitime geri dönerken büyük bir özlem ve  coşkuyla sizleri yeniden okullarımızda görmenin sevincini yaşadık. Şimdi de bir eğitim-öğretim  

yılını, bir kez daha başarı ile tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

 

Aldığınız karneler derslerinize yönelik bir yıllık çalışmanızın göstergesidir. Önemli olan yarınlara hazırlandığınız bugünlerde  

eksiklerinizi görmeniz ve bıkmadan usanmadan çalışmaya devam etmenizdir. Tatil döneminde çalışarak ve zamanınızı iyi değerlendirerek eksiklerinizi giderebilirsiniz.  

 

Bu eğitim-öğretim yılında Bakanlığımızın "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi kapsamında tüm okullarımızda kütüphaneler kurduk. Sene boyunca da sizler için okullarımızın kalbi olan kütüphanelerimizdeki kitap sayısını 1 milyon 532 bin kitaba ulaştırdık.

"Kitap Sakarya" projesi kapsamında birlikte pek çok kitap okuduk. Tatilde de bol bol kitap okumaya devam edebilmeniz için zenginleştirilmiş kütüphanelerimiz yaz döneminde de hizmetinizde olacak. 

 

Kitaplarla açılan ufkumuza yıl boyunca "Spor Sakarya" projemiz ile sporun coşkusunu, "Sanat Sakarya" projesi ile sanatın ışığını, "Bilim Sakarya" projesi bilimin gücünü ekleyerek sizlerle birlikte başarılara imza attık.

 

Yaz döneminde de spordan sanata, teknolojiden bilime pek çok alanda okullarımızda arkadaşlarınızla bir arada eğlenip öğrenebileceğiniz yaz kurslarımızla okullarımızın kapıları sizlere açık olmaya devam edecek.

 

Sizlerden her günü bir fırsat bilerek, bol bol kitap okuyarak, dinlenerek, kültürel ve sportif  faaliyetlere zaman ayırarak, okul kütüphanelerimizden ve yaz kurslarımızdan da istifade ederek verimli ve güzel bir tatil dönemi geçirmenizi ve yeni eğitim-öğretim yılına güzel enerjiniz ve umutlarınızla dolu bir başlangıç yapmanızı bekliyoruz.

 

 Kıymetli Meslektaşlarım,

 

Geleceğin güvencesi eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır. Sizler her gün sınıflarınızın kapısından bu bilinç ile girdiniz. Öğrencilerinize yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık, sevgi dolu, sabırlı, hoşgörülü ve bilge birer meşale, bir rol model oldunuz. Bu görev bilinciyle hareket ederek yetiştirdiğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz. 

 

Yüz yüze eğitime geri dönüşte öğrencilerimizin hem okula hem salgın sonrası hayata uyumu  

ve akademik başarılarını artırmada emeğini esirgemeyen siz değerli meslektaşlarıma 

Bakanımız Sayın Mahmut Özer tarafından takdir edilen başarı belgeleriniz de  

yaptığınız çalışmalarınızın kıymetinin bir nişanesidir. Siz  değerli meslektaşlarıma özverili çalışmalarınız için  

gönülden teşekkür ederim.

 

 Değerli Veliler

 

Öğrencilerimiz üzerinde ödenmesi zor emekleriniz olduğunu biliyoruz. Sizler her zaman ve her koşulda maddi manevi fedakârlıklarla onların yanında oldunuz. 

 

Çocuklarınızın iyi bir eğitim alıp toplumun saygın, başarılı ve yararlı bir ferdi olması için her türlü özveride bulunarak tüm imkânlarınızı seferber ettiğinizin bilincindeyiz.

 

Öğrencilerimizin karne başarısını değerlendirirken çocuklarımızı kesinlikle diğer çocuklarla kıyaslamamalı, karne notlarını bir değer biçme aracı olarak kullanmamalıyız. 

 

Sizlerin bunun bilincini taşıdığınızı ve onlara koşulsuz bir sevgi sunduğunuzu biliyorum. Çocuklarınızın eğitimine ve bizlere verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.