SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

15 Temmuz, kahraman milletimizin demokrasi ve bağımsızlık mücadelesinde elde ettiği en büyük zaferlerden biridir. Hainlerce ele geçirilmek istenen bir milletin kahraman fertlerinin "Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?/ Şühedâ fışkıracak, toprağı sıksan şüheda!" diyerek vatan hainlerinin yollarını bedenleri ile kestiği günün adıdır. 15 Temmuz kahraman annelerin "Haydi, durma vatanına sahip çık!" seslenişiyle canı olan evladını bu cennet vatan uğruna feda ettiği günün adıdır. 15 Temmuz ; yaşlısıyla  genciyle, kadınıyla  erkeğiyle necip milletimizin tek vücut olduğu günün adıdır.

 

Biz eğitimcilere vatanına, bayrağına, milletine, milli iradeye sadakatle bağlı nesillerin yetişmesinin görev ve sorumluluğunu bir kez daha hatırlatan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün sene-i devriyesinde ülkemizin bekası, milletimizin istiklali uğruna can veren kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Bu şerefe nail olan tüm şehit ve gazilerimiz ile yakınlarına şükranlarımı sunuyorum. Devletimizin kaim, birlik beraberliğimizin daim olmasını Yüce Rabb'imden niyaz ediyorum.

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.