SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Eğitim Tanıtım Toplantıları

Mesleki ve Teknik Eğitim Tanıtım Toplantıları

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İş’te Erbap Projesi kapsamında Yönetici ve Rehber Öğretmenlere yönelik, Mesleki ve Teknik Eğitimle ilgili bilgilendirme toplantıları gerçekleştirildi.

Adapazarı, Serdivan, Erenler, Arifiye, Sapanca, Kaynarca, Ferizli, Söğütlü İlçelerinin İdareci ve Rehber Öğretmenlerinin katıldığı  “Mesleki Eğitim Tanıtım, Yönlendirme ve Erişim Bilgilendirme” toplantısı iki oturum halinde Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi salonunda yapıldı.

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, İl Mesleki ve Teknik Hizmetleri Şube Müdürü Mehmet Salih Güvendi, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İlçelerde Mesleki ve Teknik Eğitimden Sorumlu Şube Müdürleri, Ortaöğretim ve Ortaokul Müdürleri, Müdür Yardımcıları ve bu okullarda görev yapan Rehber Öğretmenler katıldı.

Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, İş’te Erbab Projesinin önemine değinerek; “Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitimde 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılına sektörün taleplerine kulak veren, sektörle işbirliğini önemseyen yeni bir anlayışla başladı.  Bizde bu anlayış çerçevesinde ilimizde mesleki ve teknik eğitimde İş’te Erbap Projesini hazırlayarak ilimizdeki mesleki ve teknik eğitimde yenilenme hareketini gerçekleştiriyoruz. Mesleki ve Teknik Eğitimdeki tüm yenilikleri okullarımızda görev yapan idareci ve rehber öğretmenlere aktararak, çalışmaların kolaylaştırılmasını sağlayacağız.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki Teknik Eğitim´den Sorumlu Şube Müdürü Mehmet Salih Güvendi Başkanlığında, Adapazarı Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Arif Türkyılmaz, Adapazarı Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Dilek Balcı Saygılı ve Sapanca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Cahit Orhan tarafından hazırlanan mesleki ve teknik eğitim sisteminin sunuları ve İş’te Erbap projesi kapsamında ortaokul öğrenci ve velilere mesleki eğitim konusunda rehberlik edecek Sakarya Mesleki ve Teknik Eğitim Portalı’nın tanıtımı yapıldı.

İş’te Erbap Projesi kapsamında gerçekleştirilen Sakarya Mesleki ve Teknik Eğitim Portalı’nın tanıtımıyla ilgili bilgilendirme toplantıları; Akyazı, Karapürçek, Geyve, Taraklı, Pamukova, Karasu, Kocaali ve Hendek İlçelerindeki yönetici ve rehber öğretmenlere de uygulandı.

15-03-201815-03-201815-03-201815-03-201815-03-201815-03-201815-03-201815-03-201815-03-2018

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.