SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitim Merkezlerine Ziyaret

Mesleki eğitim kapsamında sanayi-öğrenci işbirliğine büyük önem veren İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, ilimizdeki mesleki eğitim merkezlerine ziyaretler yaparak, merkezlerin çalışmalarını yerinde inceliyor.
Mesleki Eğitim Merkezlerine Ziyaret

Daha önce Akyazı ve Hendek ilçelerindeki mesleki eğitim merkezlerini gezen Kuntoğlu son olarak Karasu ilçesindeki mesleki eğitim merkezini ziyaret etti. İl milli eğitim şube müdürü Mehmet Taşkıran ve ilçe milli eğitim müdürü Mehmet Çalık’ın da katıldığı ziyarette Karasu Mesleki Eğitim Merkezinde eğitim gören çırak öğrencilerin işyerlerini de gezen Kuntoğlu, çalışma şartlarıyla ilgili bilgiler aldı. Çırak ve kalfa öğrencilerin işyerlerine yaptığı ziyaretlerde esnaflarla eğitim çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, sanayi-öğrenci işbirliğine büyük önem verdiklerini belirterek, ilimizde sayıları 42 olan Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin sanayiye ana eleman yetiştirme konusunda çok önemli çalışmalar yaptığını, mesleki eğitim merkezlerinde ise çırak ve kalfa öğrencilerin eğitimleri başta olmak üzere, vatandaşların ihtiyaç duyduğu yaygın eğitim kurslarıyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni düzenlemeler yapıldığını ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, önümüzdeki günlerde Adapazarı Mesleki Eğitim Merkezi ile Erenler ilçesinde bulunan Sakarya Mesleki Eğitim Merkezi’ni de ziyaret edecek.

06-05-201606-05-2016

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.