SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitim Merkezlerinde Öğrenci Kayıtları Hızla Devam Ediyor

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, ilimizde Mesleki Eğitim Merkezi Programı uygulayan Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Liseler ve Mesleki Eğitim Merkezi müdürleriyle toplantı düzenledi.
Mesleki Eğitim Merkezlerinde Öğrenci Kayıtları Hızla Devam Ediyor

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, ilimizde Mesleki Eğitim Merkezi Programı uygulayan Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Liseler ve Mesleki Eğitim Merkezi müdürleriyle toplantı düzenledi.

 

Adapazarı Bilim ve Sanat Merkezi binasında gerçekleşen toplantıda mesleki eğitim merkezi programı uygulayan okullarımızda öğrenci kayıtlarının artırılmasıyla ilgili sürdürülen çalışmalar istişare edildi.

 

TBMM Genel Kurulunda kabul edilen mesleki eğitim merkezlerindeki yeni düzenlemeyle öğrencilerimiz için güzel fırsatlar oluşturulduğunu belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, mesleki eğitim merkezlerinde öğrenim görmek isteyen öğrencilerimizin haftanın bir günü okula giderken diğer günlerde işletmelerde gerçek ortamlarda staj yapma fırsatı bulduklarını ifade etti.

 

Müdürümüz Savaşçı, mesleki eğitim merkezlerinin sunduğu imkânların tanıtılması ve tüm gençlerimizin, ailelerin yeniliklerden haberdar olması için Bakanlığımız tarafından büyük ölçekli çalışmalar yapıldığını söyledi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde Bakanlığımızın 2022 yılı sonuna kadar 1 milyon vatandaşımızı mesleki eğitim merkezleri ile buluşturma hedefi doğrultusunda ilimizde yoğun çalışmalarından dolayı emek verenlere teşekkür etti.

 

3308 sayılı Meslek Eğitim Kanunu'nda yapılan yeni düzenlemelerle iş gücü piyasasının ihtiyaç duyduğu insan kaynağının yetiştirilmesinde önemli adımlar atıldığını belirten Müdürümüz, düzenleme öncesinde ilimizde mesleki eğitim merkezlerindeki öğrenci sayısının 1.720 olduğunu, düzenleme sonrasında MESEM'lere kayıt yaptıran öğrenci sayısının 4.111'e yükseldiğini söyledi.

 

Mesleki eğitimdeki yeniliklerin tanıtılması noktasında 2148 firma, 5374 kişi ve 5377 öğrenci velisiyle birebir görüşüldüğünü kaydeden Müdürümüz, Mesleki Eğitim Merkezi Programına öğrenci kayıtlarının artırılmasına yönelik saha ziyaretleri ve firma ziyaretlerinin önümüzdeki süreçte devam edeceğini belirtti.

 

Mesleki Eğitim Sistemi hakkında eğitimlerin verilmesinin, kayıt şartlarını taşıyanların mesleki eğitim merkezlerine yönlendirilmesinin önemli olduğunu belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, öğrencilerin Mesleki Eğitim Merkezleri aracılığıyla eğitimlerine devam etmelerini, eğitimlerinin sonunda Kalfalık/Ustalık belgelerine erişmelerini ve istihdama katılımlarını hedefleyen çalışmaların yapılmasını istedi.

25-02-202225-02-202225-02-202225-02-202225-02-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.