SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ EĞİTİM MERKEZLERİ KAYITLARI DEVAM EDİYOR

Genç işsizlik oranının azaltılmasında önemli rol üstlenen Mesleki Eğitim Merkezi Programı tüm meslek okullarımızın bünyesinde açıldı. 33 alan, 181 dalda hizmet veren Mesleki Eğitim Merkezleri, uygulamaya dayalı eğitimin ülkemizdeki başarılı temsilcisi olarak %90 oranında istihdam sağlamaktadır.
MESLEKİ EĞİTİM MERKEZLERİ KAYITLARI DEVAM EDİYOR

Genç işsizlik oranının azaltılmasında önemli rol üstlenen Mesleki Eğitim Merkezi Programı tüm meslek okullarımızın bünyesinde açıldı.

 

33 alan, 181 dalda hizmet veren Mesleki Eğitim Merkezleri, uygulamaya dayalı eğitimin ülkemizdeki başarılı temsilcisi olarak %90 oranında istihdam sağlamaktadır.

 

İlk günden itibaren sigortalanarak maaş almaya başlayan öğrencilerimiz haftada 1 gün okul eğitimi, 4 gün işletme eğitimi alarak 11. sınıfın sonunda kalfalık belgesi, 12. sınıfın sonunda ustalık belgesinin yanında artık "Meslek Lisesi" diploması da alabilmektedirler.

 

9-10 ve 11. sınıftaki kalfalık öğrencileri net asgari ücretin 1/3 kadar maaş, 12. sınıfta okuyan ustalık öğrencileri ise net asgari ücretin yarısı kadar maaş almaktadırlar.

 

Ortaokul mezunu herkesin kayıt olabileceği Mesleki Eğitim Merkezlerine kayıt yaşı ve kayıt zamanı bulunmamaktadır.

 

Ayrıntılı bilgi için Mesleki Eğitim Merkezlerimize ulaşabilirsiniz.

23-12-2021

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.