SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Lisesi Yöneticilerine "Döner Sermaye" Eğitimleri Veriliyor

İlimiz genelinde döner sermaye işletmesi bulunan okul ve kurum yöneticilerine Müdürlüğümüz tarafından hizmet içi eğitim kapsamında "Döner Sermaye" eğitimleri veriliyor.
Meslek Lisesi Yöneticilerine

İlimiz genelinde döner sermaye işletmesi bulunan okul ve kurum yöneticilerine Müdürlüğümüz tarafından hizmet içi eğitim kapsamında "Döner Sermaye" eğitimleri veriliyor.

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, bir hafta süresince devam edecek eğitimleri ziyaret etti.

 

Okul ve kurumlarımızdaki döner sermaye işletmeleri sayesinde mesleki eğitim kurumlarımızın üretime dönük çalışmalar yaptığına dikkat çeken İl Millî Eğitim Müdürümüz, bu kapsamda öğrencilerimizin mesleklerini daha iyi öğrenme imkânı bulduklarını ve üretirken okul harçlıklarını da kazandıklarını ifade etti.

 

Mesleki eğitimin en önemli amacının ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmek, üretim yaparak ülkemiz ekonomisine katkı sağlamak olduğunu belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Savaşçı, bu amaçlar doğrultusunda çalışan tüm okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, mesleki eğitimlerde görev yapan personelimize teşekkür etti.

 

İl Millî Eğitim Müdürlüğü Mesleki Eğitim Şube Müdürü Sedat Bezci tarafından verilen eğitimlerde, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı kurulan döner sermaye işletmelerinin yönetimi, faaliyet alanları, bütçe işlemleri, işleyişi, sermaye kaynakları, her türlü idari ve mali işlemleri ile gelir ve giderlerine ilişkin usul ve esasları hakkında bilgiler aktarılıyor.

22-03-202222-03-202222-03-202222-03-202222-03-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.