SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mehmet Sadık Eratik Ortaokulu Ziyareti

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Serdivan ilçesinde bulunan Mehmet Sadık Eratik Ortaokulunu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerimizle bir araya geldi.  
Mehmet Sadık Eratik Ortaokulu Ziyareti

  8. sınıf öğrencilerimizi de ziyaret eden Müdürümüz Savaşçı, LGS hakkında bilgi vererek Valiliğimiz himayesinde Müdürlüğümüzce sürdürülen #NehirProjesi kapsamında 8. sınıf öğrencileri için izleme sınavlarının bu dönemde de gerçekleştirileceğini, #NehirProjesi ile öğrencilerimizin akademik başarılarının artırılmasının yanı sıra sınav heyecanını yenme ve sınav tecrübesi kazanmaları için rehberlik faaliyetlerinin de devam edeceğini söyledi.  

 

  Müdürümüz Savaşçı, Bakanlığımız tarafından eğitimde fırsat eşitliğini sağlamaya yönelik dağıtımı yapılan ücretsiz ders kitaplarıyla beraber bu yıl ilk defa ücretsiz yardımcı kaynak kitapların da öğrencilerimizin sıralarında yerini aldığını belirterek LGS sürecinde yardımcı kaynakların öğrencilerimizin başarısını artıracağını dile getirdi.

 

  Öğrencilerimizin akademik başarılarını artırmanın yanı sıra bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif yönden gelişimlerine katkıda bulunmaya yönelik, #BilimSakarya, #SporSakarya, #SanatSakarya gibi projelerimizin de faaliyetlerine devam edileceğini ifade etti.  

 

  Müdürümüz Savaşçı, Valiliğimiz himayelerinde Müdürlüğümüzce yürütülmekte olan #KitapSakarya projemizin bu hafta çarşamba günü gerçekleştirilecek olan kitap okuma etkinliği için "Kitabını unutma, unutursan da kitabın kütüphanenin rafında" sloganımızı hatırlattı. 

 

  Okul yöneticilerinden eğitim-öğretim faaliyetlerine dair bilgi alan Müdürümüz Savaşçı, ilki bu hafta gerçekleştirilecek olan İzleme Sınavı için öğrencilerimize başarılar diledi.

24-10-202224-10-202224-10-202224-10-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.