SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mangala Turnuvası Büyük İlgi Gördü.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Türk zekâ ve strateji oyunu olan Mangala Oyununun genç kuşaklara tanıtılması, okullarda yaygınlaştırılması ve sevdirilmesi amacıyla Mangala Turnuvası düzenlendi.
Mangala Turnuvası Büyük İlgi Gördü.

İl genelindeki tüm resmi ortaokullardan kontenjan dâhilinde seçilen 64 öğrencinin katılımıyla düzenlenen ‘Mangala Turnuvası’ Kitap Sarayı ve Serdivan AVM’nin sponsorluğunda Pazar günü Serdivan AVM de gerçekleştirildi. Yarışmacı öğrenciler, veliler ve öğretmenlerin bir arada olduğu etkinlik alanı son derece heyecanlı ve renkli görüntülere sahne oldu.

Turnuvayı İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Salih Güvendi, Ahmet Altın ve Yüksel Hamzaoğlu yakından takip ettiler. Şube Müdürü Mehmet Salih Güvendi yaptığı konuşmasında, yarışan tüm öğrencileri tebrik ederken, bu tür yarışmaların öğrencilerimizin öz güvenlerinin gelişmesine ve onlarda Türk Kültürünü tanıma ve yaşatma adına bir farkındalık oluşturmasına  katkı sağladığını belirtti.

64 öğrencinin eleme usulü yarıştığı turnuvada dereceye giren öğrencilere ödüllerini turnuvayı izleyen İl Milli Eğitim Şube Müdürleri verdi.

Yarışmada şu ödüller dağıtıldı.

1.nin ödülleri: Serdivan AVM den 250 TL hediye çeki ve Sinema Bileti; Kitap Sarayından 3 Adet Akıl Oyunu; www.mangala.com.tr den 1 Adet Mangala Oyun seti.

2.nin ödülleri: Serdivan AVM den 200 TL hediye çeki ve Sinema Bileti; Kitap Sarayından 2 Adet Akıl Oyunu; www.mangala.com.tr den 1 Adet Mangala Oyun seti.

3.nin ödülleri: Serdivan AVM den 150 TL hediye çeki ve Sinema Bileti; Kitap Sarayından 1 Adet Akıl Oyunu; www.mangala.com.tr den 1 Adet Mangala Oyun seti.

4.nün ödülleri: Serdivan AVM den Sinema Bileti; Kitap Sarayından 1 Adet Akıl Oyunu; www.mangala.com.tr den 1 Adet Mangala Oyun seti.

Ayrıca diğer 60 yarışmacıya Serdivan AVM den Sinema bileti hediye edildi. Dereceye giren öğrencilerin okullarına Serdivan AVM tarafından hazırlanan turnuva kupası verildi.

06-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-2016

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.