SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Liselerarası Ses Yarışması Finali Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl ilki düzenlenen “Şarkılar Seni Söyler” Liseler Arası Ses Yarışması’nın finali AFA Kültür Merkezi’nde yapıldı
Liselerarası Ses Yarışması Finali Yapıldı

Vali Hüseyin Avni COŞ’un yanı sıra, il protokolü, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerinin izlediği ses yarışmasının finali büyük ilgi gördü. 43 okuldan 131 öğrencinin katıldığı ses yarışmasının finalinde 15 finalist öğrenci yarıştı. Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Düzenlemeli Kategori ve Enstrümanla İcra kategorilerinde düzenlenen yarışmada finalist adaylar en iyi seçilebilmek için yeteneklerini ortaya koydular.

Gecenin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt KUNTOĞLU, geçmişten bugüne sanatın her alanında bütün toplumun estetik dünyasını ifade eden sanatçılar ve sanat eserleri inşâ etmiş bir millet olduğumuzu belirterek; “Çok parlak bir sanat ve medeniyet geçmişi olan bir milletin torunlarının “mazisine sahip çıkarak âtiyi inşa etme” faaliyetlerini takdir ediyor, organizasyonun başından itibaren desteklerini bizlerden esirgemeyen Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuarı yöneticilerine, yarışma komisyonunda ve jüride görev yapan eğitimcilere canı gönülden teşekkür ediyorum.”dedi.

“Şarkılar Seni Söyler” ses yarışmasının finalinde sırasıyla; Atatürk Anadolu Lisesi’nden Senanur YENİGÜN, Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nden Görkem UNUTMAZ, Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Mustafa Gökhan ÖZCAN, Cevat Ayhan Fen Lisesi’nden Hacer Sare GÜNER, Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Rabia AYDIN, Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi’nden Berkcan KARAMUK, Yunus Emre Anadolu Lisesi’nden Çağatay TANRISEV, Sapanca METEM’den Murat Ali ve Ömer KÜÇÜKDAĞ, Yunus Çiloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Derya ÇINAR, Arifiye Fen Lisesi’nden Ferruh KİRAZ, Ali Dilmen Anadolu Lisesi’nden Tuğba AYVAZ, Sakarya Anadolu Lisesi’nden Deniz KISMET, Kaynarca Anadolu Lisesi’nden Pelin Su TUFAN, Pamukova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Samet KOCABIYIK, Geyve Anadolu Lisesi’nden Öznur GÜLER sahne aldı.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Salih GÜVENDİ’nin başkanlığında kurulan yarışma komisyonunda; Mithatpaşa Ortaokulu Müdür Yardımcısı Şafak ÇAM, Müzik Öğretmenleri Ahmet Burak DENİZ, Canan ÖZMEN, Deniz İLAÇAN, Hayati ÖZMEN, Oğuz ÖZLER, Seyfullah ŞİMŞEK, Şule GÖKÇAY görev yaparken, Yarışma Jürisinde Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan Prof. Dr. Nilgün SAZAK, Yrd. Doç. Dr. Sertan DEMİR, Öğretim Görevlileri Tuncay KARDAŞ, Kazım GÜRKAN, Cengiz ATLAN görev aldı. Gecenin finalinde  Prof.Dr. Nilgün SAZAK, Tar eşliğinde Öğr.Gör. Kazım GÜRKAN ve Piyano eşliğinde Arş.Gör. Hacı Bekir KURŞUNET ile Azeri müziğinin seçkin örneklerini arya tekniği ile seslendirerek dinleyicilere müzik ziyafeti verdi.

Bu yıl birincisi düzenlenen ses yarışmasına; Adapazarı Halk Eğitim, Erenler Halk Eğitim, Serdivan Halk Eğitim, Yenikent Halk Eğitim Müdürlükleri, Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi, Segah Müzik, Toyota Plaza ve Kırtasiye Bank kuruluşları destek verdi.

Büyük beğeni toplayan yarışmada dereceye giren öğrencilere hediyelerini veren Vali Hüseyin Avni COŞ, Türk Sanat Müziğimiz başta olmak üzere müziğimizin diğer türlerini de gençlerimize daha çok sevdirmek amacıyla düzenlenen yarışmanın önümüzdeki yıllarda geleneksel olarak devam ettirileceğini belirterek, bu güzel organizasyonda emeği geçen tüm eğitimcileri tebrik etti.

 

Liseler Arası Ses Yarışmasının finalinin yapıldığı AFA Kültür Merkezindeki program, Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından yapılan karakalem portre çalışmalarının yer aldığı serginin gezilmesiyle sona erdi.

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.