SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kütüphanede Bilim Var Etkinlikleri Başladı

Valiliğimiz himayesinde Müdürlüğümüz tarafından yürütülen #BilimSakarya projesi kapsamında Serdivan Anadolu Lisesi öğrencileri "Kütüphanede Bilim Var" etkinliğinde Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tuncay Ayas ile bir araya geldiler.
Kütüphanede Bilim Var Etkinlikleri Başladı

  Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri biriminden sorumlu Sakarya İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Türker Erol Özen'in, okul yönetiminin, öğretmenlerin ve öğrencilerin katıldığı "İletişim ve Siber Zorbalık" temalı söyleşide sözlü ve sözsüz iletişim, beden dili ile siber zorbalığın ne olduğu, nedenleri, etkileri, sonuçları ve korunma yöntemleri konusunda bilgilendirme yapıldı.

 

  #BilimSakarya projesiyle gençlerimizin; değişen ve gelişen dünyada bilginin kaynağına nasıl ulaşabilecekleri, bunları nasıl değerlendirebilecekleri ve elde ettikleri bilgiyi kullanarak günlük yaşamda karşılaşacakları problemleri çözme becerilerini kazanmaları amaçlanıyor.

 

  İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, okul kütüphanelerimizdeki kitap sayısının artırıldığını belirterek kütüphanelerin okulların kalbi olarak daha işlevsel hale getirilmesi için yeni eğitim-öğretim yılında da farklı etkinlikler planlanarak devam ettirileceğini ifade etti.

19-09-202219-09-202219-09-202219-09-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.