SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Köy Okullarımızın Merkezi Ortak Sınav Başarısı

Köy Okullarımızın Merkezi Ortak Sınav Başarısı

Ortaöğretime Geçiş Uygulaması kapsamında, ortaokul son sınıf öğrencilerinin katıldığı, Kasım ayında yapılan Merkezi Ortak Sınavlarda, Karasu Resuller ve Kızılcık Ortaokulları büyük başarı göstererek, il genelinde ilk 10 okul arasına girdi. 

Köy okullarımızın gösterdiği başarı eğitim camiasında büyük memnuniyet yaratırken, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mevlüt Kuntoğlu Resuller ve Kızılcık Ortaokullarına tebrik ziyaretinde bulundu. 

Göreve başladığı ilk günden itibaren okul ziyaretlerine ağırlık veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Mevlüt Kuntoğlu, Resuller ve Kızılcık Ortaokulları öğrencilerinin başarısının tüm okullara iyi bir örnek olduğunu belirterek, başarıda okul yöneticileri, veliler, öğretmenler ve öğrencilerin birlik beraberlik içinde hareket etmesinin önemine vurgu yaptı. Eğitimde akademik başarının yanında en önemli hedefin iyi bir insan yetiştirmek olduğuna dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürümüz Kuntoğlu; “Özellikle köy okullarımızdaki bu başarılar eğitim kalitemizin yükselmesi bakımından bizleri fazlasıyla memnun ediyor. İyi bir lise seçiminde çok önemli olan Merkezi Ortak Sınavlarda öğretmen ve öğrencilerimizin elde ettiği başarıları karşılıksız bırakmayacağız. Dileğimiz, ortak sınavlardaki başarı grafiğinin tüm okullarımızda yükselmesidir.”dedi. 

 

Resuller ve Kızılcık Ortaokullarına yaptığı ziyaretlerde başarının mimarı öğrencileri ve öğretmenleri ayrı ayrı kutlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Mevlüt Kuntoğlu, 29-30 Nisan tarihlerinde yapılacak ikinci ortak sınavlarda başarılarının devamını diledi. Karasu ilçesindeki okul ziyaretlerine, Şube Müdürü Mehmet Salih Güvendi ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalık da katıldı.

 

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.