SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kitap Dağıtım Merkezinde Çalışmalar Devam Ediyor

Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılında  öğrencilerimize ücretsiz verilmek üzere hazırlanan ders kitabı ve yardımcı kaynakların dağıtımları devam ediyor.
Kitap Dağıtım Merkezinde Çalışmalar Devam Ediyor

Her yıl ücretsiz temin edilen ders kitaplarının yanında eğitim ve öğretim sürecini desteklemek, akademik becerileri artırmak, eğitimde fırsat eşitliği sunmak için hazırlanan yardımcı kaynaklar, 2-12. sınıf düzeylerinde 91 çeşitten oluşuyor. İlimize gönderilen yardımcı kaynakların, okulların ilk günü öğrencilerimizin sıralarında hazır bulundurulacak şekilde planlanan dağıtım süreci hızla devam ediyor. 

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Bakanlığımız tarafından Akyazı, Hendek ve Karapürçek ilçeleri için gönderilen kitapların bulunduğu Akyazı Kitap Dağıtım Merkezini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

Müdürümüz Savaşçı, yaptığı açıklamada "Bakanlığımız tarafından dağıtılan ücretsiz ders kitapları ile yardımcı kaynak kitaplar okullarımızın açıldığı gün öğrencilerimizin sırasında hazır olacak şekilde dağıtılıyor. Öğrencilerimiz adına önemli bir fırsat olan bu yardımcı kaynakların dağıtımıyla eğitim-öğretim sürecinin daha verimli geçmesi sağlanacak. Öğrencilerimizin kaynaklardan etkin ve verimli bir şekilde yararlanmasını temenni ederek böyle bir fırsatı sunan Bakanlığımıza ve Bakanımız Sayın Mahmut Özer'e şükranlarımı arz ediyorum" dedi.

02-09-202202-09-202202-09-202202-09-202202-09-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.