SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karasu ve Kaynarca İlçeleriyle Değerlendirme Toplantısı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, ilçelerdeki eğitim faaliyetleriyle ilgili değerlendirme toplantılarına Karasu ve Kaynarca ilçeleriyle devam etti.  
Karasu ve Kaynarca İlçeleriyle Değerlendirme Toplantısı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, ilçelerdeki eğitim faaliyetleriyle ilgili değerlendirme toplantılarına Karasu ve Kaynarca ilçeleriyle devam etti.

 

Müdürlüğümüz toplantı salonunda düzenlenen değerlendirme toplantısında Karasu ve Kaynarca ilçelerinin yöneticileri, ilçelerindeki eğitim faaliyetleriyle ilgili ayrıntılı bilgi aktardılar.

 

İl Millî Eğitim yöneticilerimizin de hazır bulunduğu toplantıda Karasu ve Kaynarca ilçe müdürleri; bölgelerindeki eğitim faaliyetleri, projeler, kütüphaneler ve kitap sayıları, mesleki eğitim öğrenci kayıtları, TÜBİTAK, TEKNOFEST yarışmaları, Çevre Dostu 1.000 Okul, Temel Eğitimde 10 Bin Okul projeleri, okul öncesinde okullaşma çalışmaları, geri dönüşüm ve sıfır atık projeleri, tamamlanan ve devam eden okul yatırımları vb. çalışmalar hakkında sunum yaptılar.

 

İlçelerin eğitim faaliyetleriyle ilgili bilgi paylaşımlarını dinleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, önümüzdeki süreçte yapılacak çalışmalarla okul öncesi okullaşma oranının yüzde 100'e çıkarılacağını, kütüphanelerimizdeki kitap sayısının 2 milyona ulaştırılacağını, sıfır atık kütüphane sayısının artırılacağını, öğrencilerimize geri dönüşüm ve sıfır atık kursu verileceğini ve meslek liselerinde döner sermaye ile üretimden elde edilen gelirin artırılmaya devam edileceğini ifade etti.

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Savaşçı, Valiliğimiz himayelerinde Müdürlüğümüz tarafından yürütülen NEHİR (Nitelikli Eğitim Hareketi İzleme ve Rehberlik) projesi, #SanatSakarya, #BilimSakarya, #SporSakarya, #KitapSakarya projelerinin başarılı uygulamalarından büyük memnunluk duyduğunu belirterek tüm öğrencilerimizin akademik derslerinin yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerden en az biriyle ilgilenmelerinin sağlanacağını kaydetti.

13-04-202213-04-202213-04-202213-04-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.