SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kahraman Öğretmenlere Teşekkür

FETÖ Terör Örgütü tarafından 15 Temmuz gecesi yapılan darbe girişimi milletimizin korkusuzca verdiği mücadele sonrasında önlenmişti. Kalkışmanın yapıldığı ilk saatlerde Sakarya Valilik binasını darbeci askerlerden kurtaran vatandaş grupları arasında öğretmenler de vardı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Mevlüt Kuntoğlu, darbe girişiminin önlenmesinde emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür etti.
Kahraman Öğretmenlere Teşekkür

15 Temmuz gecesi hareketliliğin yaşandığı anlarda valilik binasına gelerek darbe girişiminin önlenmesinde pay sahibi olan kahraman öğretmenlerden Kader İleli ve Abdullah İleli, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mevlüt Kuntoğlu’nu ziyaret ederek, o gece yaşananları anlattılar.

Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi’nde Coğrafya Öğretmeni olarak görev yapan Kader İleli, Valilik Kampüsüne çok yakın oturması nedeniyle darbe girişiminin olduğu ilk dakikalarda valilik binasındaki hareketliliği yakından gördüklerini belirterek; “15 Temmuz gecesi oturduğumuz mahallede her zamankinden farklı bir hareketlilik vardı.  Bunun nedenini öğrenmek için amcamın oğlu Beden Eğitimi Öğretmeni Abdullah İleli ile beraber Valilik binasına gitmeye çalışırken, binanın çevresini kuşatan askerler girmemize izin vermedi. O sırada mahalleden gelen vatandaşlarla birlikte canımız pahasına da olsa asker barikatını aşarak Valilik binasına girdik. Yaşanan arbadede yanımızdaki bazı arkadaşlarımız darbeci askerlerin silahlarından çıkan kurşunlarla yaralandılar. Tüm engellemelere rağmen valiliğimizin işgal edilmesine izin vermedik. Darbe girişimi tüm Türkiye’de milletimizin kararlı tutumu sonucu önlenmiştir. Ülkemizin aydınlık geleceği için verilen mücadelede azda olsa payımızın bulunmasından gurur ve mutluluk duyuyorum.” dedi.

Hacı Zehra Akkoç Kız Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Abdullah İleli ise yaptığı konuşmada 15 Temmuz gecesi Türk Milletinin kahramanlık destanı yazdığını belirterek vatanın bölünmez bütünlüğü için her zaman hiç çekinmeden gereğini yerine getireceklerini söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, ülkemizi karanlık bir dehlizin içine sokmaya çalışan hainlere karşı milletimizin gösterdiği mücadelenin çok önemli olduğunu belirterek, darbe girişiminin önlenmesindeki katkılarından dolayı tüm öğretmenlerimize, kendisini ziyaret eden Coğrafya Öğretmeni Kader İleli,Beden Eğitimi Öğretmeni Abdullah İleli ve tüm milletimize teşekkür ederken, demokrasimiz ve özgürlüğümüz için bu uğurda can veren şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır, yaralı vatandaşlarımıza ise acil şifalar dileğinde bulundu.   

08-08-201608-08-2016

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.