SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşı’mızın Kabulünü AFA’da Kutladık.

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı, Ahmet Faik Abasıyanık (AFA) Kültür Merkezi’nde yapıldı.
İstiklal Marşı’mızın Kabulünü AFA’da Kutladık.

Ali Dilmen Anadolu Lisesi’nin organize ettiği programa Vali Hüseyin Avni Coş, İl Protokolü, Milli Eğitim Yöneticileri, Gaziler, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Ali Dilmen Anadolu Lisesi Müdürü Kudret Aldemir yaptı. Aldemir’in ardından kürsüye gelen Sakarya Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Mehmet Mehdi Ergüzel, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi.

Konuşmasında, Mehmet Akif’in son derece önemli bir şahsiyet olduğunu ifade eden Ergüzel, onun fikirleriyle ahlakı arasında olağanüstü bir uyumun olduğunu söyledi. Ergüzel “Akif gibi adamlara ihtiyacımız var. Onun gibiler olduğu sürece bu ülke ayakta duracaktır. Ülkemizin yetiştirdiği en büyük şahsiyetler arasında olduğunu söylemek isterim. İstiklal Marşı’mız normal bir ruh haliyle yazılamazdı. Akif de o olağanüstü ruh haliyle bu güzel marşı kaleme aldı” dedi.

 

Programda daha sonra, Ali Dilmen Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı, Şair Mehmet Akif’in hayatını konu alan tiyatro gösterisi sunuldu. Duygu yoğunluğunun yaşandığı tiyatro gösterisi, salonu dolduran protokolün ve davetlilerin büyük beğenisini topladı. Halk müziği dinletisinin de yer aldığı “12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma” programının sonunda; Vali Hüseyin Avni Coş, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ile davetliler sahneye çıkarak, başarılı program nedeniyle Ali Dilmen Anadolu Lisesi öğrencilerini ve öğretmenlerini tebrik ettiler. Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

 

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.