SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Müdürleriyle İlk Toplantı

Göreve başladığı ilk günden itibaren Sakarya’nın eğitim konularına hızlı bir giriş yapan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, ilçe milli eğitim müdürlerine yeni hedefler belirledi.
İlçe Müdürleriyle İlk Toplantı

Eğitimde mutlak başarıyı öngören İl Milli Eğitim Müdürü Töre, ilçe milli eğitim müdürleriyle biraraya geldiği ilk toplantıda; “Bugünden itibaren eğitimde seferberlik başlatacağız. Elele vererek Sakarya’yı şahlandıracağız. Allah’ın bizlere nasip ettiği makam ve mevkileri çok çalışarak haketmeye gayret göstereceğiz” dedi.

Toplantının başında Sakarya ilinin kurulduğu günden itibaren milli eğitim müdürü olarak görev yapan 33 yöneticiye katkılarından dolayı teşekkür eden Töre, ilçe milli eğitim müdürlerinin kendilerine “Benim ilçem akademik başarısıyla Türkiye ortalamasının asla altında olamaz” şeklinde hedef koyması gerektiğini söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre Sakarya’nın eğitimi için yeni hedeflerini şöyle sıraladı:

“Tüm okullarda tekli eğitime geçeceğiz. 5 yaş okullaşma oranını yüzde 100’e çıkartacağız. Beyaz bayraklı okul sayısını enaz yüzde 70’ler seviyesine getireceğiz. Beslenme Dostu Okul sayılarını arttıracağız. Tüm alanlarda başarı istatistiklerimiz Türkiye ortalamasının enaz 5 puan üzerinde olacak. Okullarımızdaki Destekleme ve Yetiştirme Kurslarımızın niteliğini yükselterek, bu kurslara öğrenci katılımını en üst seviyeye çıkaracağız. Her ilçemiz kendi çalışmalarını ve projelerini geliştirecek. Akademik Başarıyı Arttırma ve Takip Etme çalışmasını başlatacağız. Seçmeli ders seçimlerine özel önem göstereceğiz. Okullardaki devamsızlık ve disiplin olaylarını yakından takip ederek, başarıyı olumsuz etkileyen devamsızlıkları enaza indireceğiz. Yaygın eğitimde Türkiye ve Uluslararası marka çalışmalarına ağırlık vereceğiz. Öğrenci ve öğretmenlerimiz için çok önemli bir kaynak olan EBA’nın kullanımını arttırma çabası içinde olacağız. Okullarda sosyal etkinlik, yarışmalar ve benzeri faaliyetlerimizi daha da arttıracağız. ”

27-02-201727-02-201727-02-201727-02-201727-02-2017

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.