SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Müdürleriyle Değerlendirme Toplantısı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, ilçelerdeki eğitim faaliyetleriyle ilgili değerlendirme toplantıları düzenliyor.  
İlçe Müdürleriyle Değerlendirme Toplantısı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, ilçelerdeki eğitim faaliyetleriyle ilgili değerlendirme toplantıları düzenliyor.

 

İlk toplantı Adapazarı, Serdivan, Erenler ve Arifiye ilçeleriyle yapıldı. İlçe müdürleri, il millî eğitim yöneticileri ve ilçelerin şube müdürlerinin katıldığı toplantıda her ilçe kendi bölgesindeki eğitim faaliyetleri, projeler, kütüphaneler ve kitap sayıları, mesleki eğitim öğrenci kayıtları, TÜBİTAK, TEKNOFEST yarışmaları, Çevre Dostu 1000 Okul, Temel Eğitimde 10 Bin Okul projeleri, okul öncesinde okullaşma çalışmaları, geri dönüşüm ve sıfır atık projeleri, tamamlanan ve devam eden okul yatırımları vb. çalışmalar hakkında sunum yaptılar.

 

İlçelerdeki tüm faaliyetlerin ayrıntılı bir şekilde aktarıldığı toplantıda İl Millî Eğitim Müdürümüz, proje başladığında ilimizde 350 bin olan kütüphanelerdeki kitap sayısının 1 milyonu aştığını, hedeflerinin yılsonu itibariyle 2 milyon kitaba ulaşmak olduğunu belirtti. Okul öncesi okullaşma oranının yüzde 100'e çıkarılacağını kaydeden Müdürümüz Savaşçı, sıfır atık kütüphane sayısını artıracaklarını, öğrencilerimize geri dönüşüm ve sıfır atık kursu verileceğini ifade etti.

 

Valiliğimiz himayelerinde Müdürlüğümüz tarafından yürütülen NEHİR (Nitelikli Eğitim Hareketi İzleme ve Rehberlik) projesi, #SanatSakarya, #BilimSakarya, #SporSakarya, #KitapSakarya gibi projelerin tüm okullarda yaygınlaştırılacağını ifade eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, yapımı devam eden okul inşaatlarının yakın zamanda tamamlanarak öğrencilerimizin hizmetine sunulması için yoğun çaba harcadıklarını söyledi.

 

Merkezdeki dört ilçeyle yapılan değerlendirme toplantılarına hafta boyunca diğer ilçelerle devam edilecek.

12-04-202212-04-202212-04-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.