SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Kocaali’de Toplandı

Her ay farklı bir ilçede gerçekleştirilen  “İlçe Milli Eğitim Müdürleri Değerlendirme Toplantısı” bu ay Kocaali İlçesinde yapıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürleri Kocaali’de Toplandı

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu başkanlığında düzenlenen toplantıya, 16 ilçenin milli eğitim müdürleri ile il milli eğitim yöneticileri katıldı.

Eğitim öğretim faaliyetleriyle ilgili çalışmaların ele alındığı toplantıda; TEOG verilerinin ilçe ilçe değerlendirilmesi, mevcut projelerin uygulanması, inşaat ve yatırım faaliyetleri, Danışman Öğretmen uygulaması ve Aday Öğretmenlerin staj çalışmaları ile ilçelerdeki güzel örnekler hakkında bilgiler sunuldu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Eğitimde Motivasyon ve Katılımcılığı Artırma Projesi” nin önemi hakkında ayrıntılı bilgilerin de verildiği toplantıda; şubat ayı öğretmen atamalarında ilk kez uygulanan Danışman Öğretmen uygulaması ve aday öğretmenlerin staj çalışmaları hakkında, projede görev alan Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Dilek Balcı Saygılı, ilçe milli eğitim müdürlerine bilgiler verdi.

Yaklaşık üç saat süren toplantı sonunda bir değerlendirme yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, ikinci dönemin ilk ilçe milli eğitim müdürleri toplantısının çok verimli geçtiğini belirterek; Milli Eğitim Bakanlığı’nın aday öğretmen yetiştirmede devrim niteliğindeki uygulamasıyla, Danışman Öğretmenlerin rehberliğinde 6 ay süreyle staj yapacak aday öğretmenlerin mesleklerine daha hazır bir şekilde başlamasına imkan sağlanacağını ifade etti. Kuntoğlu, milli eğitim camiasında yeni bir heyecan yaratan uygulama sayesinde, öğretmen kalitesinin artacağını ve eğitimdeki başarı grafiğinin daha da yükseleceğini vurguladı.

29-02-201629-02-201629-02-201629-02-201629-02-201629-02-201629-02-201629-02-2016

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.