SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe MEM Müdürleri Pamukova’da Toplandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından her ay farklı bir ilçede gerçekleştirilen İlçe Milli Eğitim Müdürleri Değerlendirme Toplantısı bu ay Pamukova İlçesi’nde yapıldı.
İlçe MEM Müdürleri Pamukova’da Toplandı

Pamukova Kemaliye Köyü’nde gerçekleştirilen toplantıda yeni eğitim yılıyla ilgili çalışmalar değerlendirildi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş öncülüğünde düzenlenen toplantıya 16 ilçenin milli eğitim müdürleriyle il milli eğitim yöneticileri katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, yaz döneminde de çalışmalara yoğun bir şekilde devam ettiklerini belirterek, ilimiz genelinde öğrenci ve öğretmenlerimizin yeni eğitim dönemine okullarında eksiksiz bir şekilde başlaması için eğitim yöneticileri olarak bu dönemi en iyi şekilde değerlendirmenin gayreti içinde olduklarını ifade etti.

 

Yoğun bir gündemle gerçekleşen ilçe milli eğitim müdürleri toplantısında; 2017/2018 eğitim öğretim yılının değerlendirilmesi, Rehber öğretmenlerimizin birebir ilgisi ve öncülüğünde sınıf tekrarına kalan öğrencilerimizin kendilerine en uygun eğitim kurumlarına yönlendirilmesi, Devam devamsızlık ve disiplin cezalarının takibi ve analizi, Ölçme ve Değerlendirme birimi tarafından İzleme-Araştırma raporlarının sunulması, Sosyal medyanın kullanılması, takibi ve yaygınlaştırılması, Yeni sınav sistemiyle ilgili bilgilendirme, Eğitimde güzel örneklerin teşvik edilmesi, tespiti ve tüm ilçelerde havuz oluşturulması, Okullarımızdaki sosyal, kültürel, sanatsal, sportif faaliyetlerinin önümüzdeki eğitim döneminde daha da yaygınlaştırılması, Değişen yönetici atama yönetmeliğinin değerlendirilmesi, taşımalı eğitim sistemiyle ilgili konular hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Eğitim öğretim faaliyetleri açısından oldukça verimli geçen toplantı sonunda sürpriz bir doğum günü kutlaması yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve ilçe müdürleri, toplantının yapıldığı gün yeni yaşına giren Pamukova İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir’in doğum gününü tebrik ettiler.

 

06-07-201806-07-201806-07-201806-07-201806-07-201811-07-201806-07-201806-07-2018

 

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.