SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Öğrenci Meclis Başkanlığı Seçimi Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Demokrasi Eğitimi ve Öğrenci Meclisleri Seçimi” uygulaması gereğince Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleşen İl Öğrenci Meclis Başkanlığı seçimine 16 ilçeden 48 meclis üyesi öğrenci katıldı.
İl Öğrenci Meclis Başkanlığı Seçimi Yapıldı

Büyük heyecanın yaşandığı il öğrenci meclisi seçimleri sonunda; Sakarya İl Öğrenci Meclis Başkanı Akyazı Şehit Yüzbaşı Halil İbrahim Sert Anadolu Lisesi’nden Bilalcan Türk, olurken, meclis üyeliklerine Karasu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Abdullah Öksüz, Kaynarca Seyfettin Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Bünyamin Bayraktar seçildiler.

Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoş görü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, millî ve manevî değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi; öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması; katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amaçlanlandığı seçimlerde Sakarya İl Öğrenci Meclis Başkanlığına seçilen Bilalcan Türk ile meclis üyeleri Abdullah Öksüz ve Bünyamin Bayraktar, tüm Sakaryalı öğrencilerin sorunlarıyla yakından ilgileneceklerini söyleyerek, herkese teşekkür ettiler.

 18-12-201518-12-201518-12-201518-12-201518-12-201518-12-2015

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.