SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mevlüt KUNTOĞLU’nun Göreve Başlama ve 2. Dönem Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mevlüt KUNTOĞLU’nun Göreve Başlama ve 2. Dönem Mesajı

       Farklı kültür ve milletlerin barış içinde yaşadığı kardeşlik kenti Sakarya’da İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlamanın bahtiyarlığını yaşıyorum. 

       Kültürel  ve sosyal değerleriyle her zaman ülkemizin gözbebeği olmuş,  coğrafi güzelliklerle dolu  şehrin eğitimden sorumlu yöneticisi olmaktan büyük onur duyuyorum. Benden önce şehrimizde eğitim ve kültür alanında çalışmış ve emeği geçmiş  tüm eğitim çalışanlarına teşekkür ederim. Eğitimin bütün kademelerinde hizmet etmiş bir eğitimci olarak, Sakarya ilimizi yeni bir anlayışla hep birlikte bir adım daha ileri götürmenin mücadelesini vereceğiz. 

       21. yüzyıl nesline gerekli olan temel becerileri kazanmış, teknolojik ve bilimsel yenilikleri takip edebilen, milli ve manevi değerlerimize bağlı, evrensel değerleri tanıyan, güçlü Türkiye’nin hizmetkârı, her bakımdan sağlıklı ve eğitimli nesiller yetiştirmek temel görevimiz olacaktır. Mevlana Celaleddin Rumî’nin pergel örneğinde ifadesini bulan “bir ayağı kültürel-manevi değerlerine sabit, diğer ayağı dünyayı dolaşabilen” bir nesil yetiştirme hedefimizi gerçekleştirme sorumluluğunu üstlenirken en büyük güvencem ilimizde görev yapan dinamik öğretmen kadrosu, donanımlı yöneticiler ve heyecanlı eğitimcilerimizdir.

       Bizler; Büyük Türkiye’nin bir parçası olduğumuzu unutmadan,  Bakanlığımızın eğitim vizyonu çerçevesinde, yerel değerlerimize saygılı, inovasyona dayalı bir anlayışla, sorun çözmeye odaklı, istişareye dayalı bir yönetim sergileme gayreti içinde olacağız. Kaybedecek bir insanımızın, kaybedecek bir saniyemizin olmadığı şuuru ile fedakâr öğretmenlerimiz ve onlara liderlik eden değerli yöneticilerimiz ile birlikte Sakarya  ilimizi eğitim-öğretim alanında ileri noktalara taşıyacağımıza inanıyorum. Sakarya ilimizin kardeşlik  düsturu bize bu sorumluluğu yüklemektedir. Akademik başarısı yüksek ve Cumhuriyetimizin 100. yılında 2023 vizyonunu gerçekleştirmiş bir Sakarya  tüm eğitimcilerin ortak idealidir. 

       2014-2015 eğitim öğretim yılının 2. Dönemi ile birlikte yönetici, öğretmen, eğitim çalışanları ve velilerimizle uyum içinde bizlere emanet edilen evlatlarımızı geleceğe hazırlamak ve onların geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlamak yegane hedefimizdir.

       Saygıdeğer Veliler, Bizler sizin bize emanet ettiğiniz evlatlarınızı kendi evlatlarımız bilerek onları en verimli ve en sağlıklı şekilde hayata hazırlamayı görev addediyoruz. Eğitimin ilk temellerinin atıldığı aile olarak çocuğunuzla olan ilginiz ve göstereceğiniz hassasiyet çok önemlidir. Bu anlamda okulla ve öğretmenle sürekli irtibat halinde olmanızı bekliyoruz.

      Sevgili Öğrenciler, Kısa bir tatil sonrası yeni bir heyecan ve umutla sınıfları dolduruyorsunuz. Sizlerden beklentimiz sağlam bir inanç ve istekle derslerinize sımsıkı sarılmanız ve hayalini kurduğunuz hedefinize ulaşmak için azami gayret göstermenizdir. Sizleri çok seviyoruz ve sizlere güveniyoruz .

      Bu duygularla 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılının 2. Döneminin Sakarya’mıza ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyor, elbirliğiyle çalışacağımız  Sakarya halkımıza, yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma, kamu kurum ve kuruluşlarımıza, sivil toplum örgütlerimize teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

 

 Mevlüt KUNTOĞLU

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü

 

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.