SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz, Sayın Fazilet DURMUŞ'un Engelliler Haftası Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz,  Sayın Fazilet DURMUŞ'un Engelliler Haftası Mesajı

İnsanı "Yaratılmışların en şereflisi" olarak gören bir geleneğin mensupları olarak engelli bireylerin hayatımızdaki öneminin, değerlerinin farkındayız. Fiziksel engel insanın önündeki gerçek engel değildir çünkü insan, yalnızca beden ve uzuvlardan ibaret değildir. Engelleri aşmak bir inanç meselesidir. Başarının anahtarı öncelikle inanmaktır.

 

Başarılarıyla bizleri gururlandıran, azim ve kararlılıklarıyla hepimize ilham kaynağı olan engelli öğrencilerimiz, kardeşlerimiz buna en güzel örnektir. Dünyanın kaderini değiştirecek bir akım ortaya koymak için akıl eden bir kalpten başka hiçbir şeye ihtiyacımız yoktur. Engelli bireylerin içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarmak için başka bir şeye ihtiyacımız vardır; o da eğitimle onlara destek olmak, içlerindeki cevherin açığa çıkmasını sağlamaktır. 

 

Fiziki engeller değil, kalplerdeki engeller sorundur; zihinlerdeki engelleri kaldırmak ve engelli vatandaşlarımızın bizim bir parçamız olduğu gerçeğinin idrak edilmesini sağlamak, en öncelikli konularımız arasındadır. Hayatın tüm alanlarında, sporda, sanatta, edebiyatta, en önemlisi eğitimde her daim kendilerinin destekçileriyiz. İlimizde ve genel olarak toplumda engeli olan bireylerle ilgili ön yargı ve olumsuz tutumları ortadan kaldıracak kaynaşma ve farkındalığı yaratmak için çabalamaktayız.

 

Ayrıca, nitelikli özel eğitim hizmetlerinin tüm bireyler için erişilebilir hale getirilmesi, yaygınlaştırılması ve tamamen engelli bireylere hizmet eder durumda olması gerektiğinin bilinciyle çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Öğrencilerimizi teşvik etmek, ihtiyaç duydukları desteği onlara sağlamak, kalplerdeki ve zihinlerdeki engelleri hep birlikte kaldırmak için gayret göstermek, onların hayatlarını kolaylaştıracak her adımda yanlarında olmak hepimizin görevidir.

 

Bu düşüncelerle öncelikle ilimizde eğitim görmekte olan engelli öğrencilerimiz ve kurumumuzda çalışan engelli bireylerimiz olmak üzere her şeye rağmen bütün engelleri aşma azmine sahip tüm engelli vatandaşlarımızı saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.