SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre’nin 8 Mart 2017 Dünya Kadınlar Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre’nin 8 Mart 2017 Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Dünyamıza kattıkları sevgi ve fedakârlıkları ile insanlığın umudunu yeşerten tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü gönülden kutluyorum.

Ülkemizin bağımsızlık ve gelecek mücadelesinde daima ön saflarda yer alan kadınlarımızın,  bir gurur abidesi gibi tankların önünde dimdik duran kadınlarımızın, kirli emelleri darbeden yiğitleri doğuran analarımızın, eşinin şehadetini gurur sayan, çığlıklarını gururuyla boğan kadınlarımızın, al bir atın üstünde, beyazlar içinde, ellerini kınalayıp da geldiği gazisini elleriyle besleyen, başucunda, uykuyu kendisine haram eden nazlı gelinimin de kadınlar gününü yürekten kutluyorum.

Bu güzel ülkede kadın olmak işte böyle bir şey… Ülkemin kadınları, kadınlıklarıyla, analıklarıyla anılmanın çok daha ötesinde kahramanlık destanlarının kahramanları olarak da anılacaktır. 15 Temmuz gecesinin cesur ve fedakâr kadınları, Nene Hatunların, Şerife Bacıların torunları, asla unutulmayacak bir manzara olarak tarihimize nakşolunacaktır.

Günümüzde kız çocuklarımızın okullaşma oranı %97’ye çıkmıştır. Kadınlarımızın istihdama katılım oranı %33 seviyesindedir. Bu rakamlar önemli olmakla birlikte asla yeterli görülmemelidir. Senenin bir günü, sadece bir gün çiçek verilip sevindirilen kadınlar değil, evde kocasına, işyerinde patronuna, baba ocağında babasına, abisine borçluymuş önyargısına hapsedilen kadınlar değil, haklarının ve kutsallığının farkına varan, var olan gücünü zirvelere taşıyan kadınlar zamanıdır. Medeniyetimizden, milli, manevi ve kültürel değerlerimizden aldığı güçle, bu necip millet, başının tacı kadınlarını daima yüceltecektir. 

Bu duygu ve düşüncelerle, yaşadığımız menfur darbe girişimi sırasında yitirdiklerimiz başta olmak üzere milletimizin geleceği, ülkemizin bekası için şehit olan kadınlarımızı rahmetle ve şükranla yâd ediyorum. Şehitlerimizin eşlerine, analarına, yavrularına sabırlar temenni ediyorum. Ülkemiz ve dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü bir kez daha tebrik ediyor, saygılarımı arz ediyorum.

08-03-2017

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.