SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mevlüt KUNTOĞLU, Hafızlık Okulu Öğrencilerini Ziyaret Etti

Adapazarı İmam Hatip Ortaokulunda bu yıl iki sınıfta eğitim öğretime başlayan Hafızlık Okulunun 50 öğrencisi eğitimlerine Hafız hocalarının ve öğretmenlerinin öncülüğünde devam ediyorlar.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Mevlüt KUNTOĞLU, Hafızlık Okulu Öğrencilerini Ziyaret Etti

İl Müftülüğü ile imzalanan protokol çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yürüttüğü “Hafız Yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme” projesi kapsamında eğitimlerini sürdüren öğrenciler hafta içi Adapazarı İmam Hatip Ortaokulunda öğretmenlerinden okul derslerini Müftülüğe bağlı Hidayet Kur’an Kursunda hafız öğreticilerden Kur’an-ı Kerim  derslerini görürken, hafta sonu cumartesi günlerinde  okumayı öğrendikleri Kur’an-ı Kerimi anlamaya yönelik  Kuran Okumaları ve Hadis-i Şerif okumaları dersinin yanı sıra Spor ve Kültürel aktivitelerinin yapıldığı sosyal etkinliklerde bulunuyorlar.

 

Yapılan planlama doğrultusunda her hafta sonu değişik sosyal etkinliklerde bulunan Hafızlık Okulu öğrencileri geçtiğimiz Cumartesi günü Kent Park’ta yapılan kahvaltının ardından Sakarya Park’ta sosyal etkinlik gerçekleştirdiler. Eğitim Bir Sen Sakarya Şubesi yönetiminin düzenlediği kahvaltı sonrasında Sakarya Park’a giden öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürümüz Mevlüt Kuntoğlu ziyaret etti.

 

Müdürümüz Kuntoğlu ziyaretinde Hafızlık Okulu öğrencileriyle eğitimleri üzerine sohbet gerçekleştirirken, öğretmenlerinden de yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Yaz döneminde ilimizde ilkokulu bitiren 500 öğrenci arasından yazılı ve mülakat sınavları sonucunda seçilen 50 öğrencinin yer aldığı Hafızlık Okulu projesi dört yıl sürecek. Kur’an-ı Kerimi ezberlemiş, mesajlarını almış; yarının yöneticilerinin, mimarlarının, mühendislerinin, sosyologların, eğitimcilerin yetişeceği Hafızlık Okulu projesiyle ilgili değerlendirmede bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz Mevlüt Kuntoğlu, geleceğin toplum önderlerinin, fikir adamlarının yetiştirilmesinde önemli bir görevi yerine getiren İmam Hatip Ortaokullarının “Hafızlık Okulu” projesiyle yeni bir sorumluluğu daha üstleneceklerini ifade etti. Kuntoğlu, il milli eğitim müdürlüğünün girişimi ve ısrarlı takibi neticesinde projelendirilen, il müftülüğümüzün katkılarıyla uygulanacak “Hafızlık Okulu” çalışmalarından başarılı sonuçlar alınacağına inandığını belirtti.

 

Hafızlık Okulu öğrencilerine Kent Park’ta düzenlenen kahvaltı etkinliğine; Eğitim Bir Sen Sakarya Şubesi Başkanı Murat Mengen, Adapazarı İlçe Müftüsü Cevdet Cemal Çıkrık, Proje Koordinatörü Recep Almaz ile Adapazarı İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ömer Bayraktaroğlu ve öğrencilerin hafız hocaları da katıldı.

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.