SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,

Gelişmenin ve ilerlemenin önündeki en büyük engel cehalettir. Sizler, millî eğitim davamızın yılmaz, yorulmaz, usanmaz davacılarısınız. Sizler; cahilin değil cehaletin düşmanı, ilim ve irfan ordusunun rütbesi, eğitimin temel taşı, çocukların can yoldaşı, bilimin sunucusu, mukaddes adına tüm değerlerin koruyucusu, peygamber mesleğinin icracılarısınız. Büyük düşünür Sokrates, "Dünyada her şeye değer biçilir ama öğretmenin eserine değer biçilemez" diyerek sizlere ve yetiştirdiğiniz nesillere dikkat çekmiştir.

Hayat paylaşıldığı zaman güzeldir. Öğretmen de hayatını öğrencileriyle paylaştığı için yaşamını güzelleştirir. Eğitimin asıl gayesinin insan yetiştirmek, gönüller fethetmek olduğunu; kalbine giremediğimiz öğrencinin beynine asla giremeyeceğinizi, öğretmenliğin maddi kazançtan öte manevi bir kazancının olduğunu en iyi sizler bilmektesiniz. Öğretmen, hayata, umuda, yeniliğe, insanlığa, öğrenmeye, faydaya dair cümlesi bitmeyen, yılmayan ve yorulmayandır. Bu yüzden de "Öğretmenin Emeklisi Olmaz, Emektârı Olur".

Her iklimde, her coğrafyada, en zor şartlarda görevlerini özveriyle ifa eden öğretmenlerimiz, her türlü övgüye ve takdire layıktır. 24 Kasım Öğretmenler Günü, öğretmenlerimize duyduğumuz minnet ve şükran duygularını dile getirme fırsatıdır. Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ve geçtiğimiz günlerde kutsal öğretmenlik görevini aşkla, şevkle sürdürürken Gaziantep'in Karkamış ilçesinde hain terör örgütünün saldırısıyla şehit olan Ayşenur Alkan öğretmenimiz nezdinde bu mesleğin temsil ettiği kıymet biçilmez fedakârlığın temsili olan tüm şehit öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Hayatı yaşanabilir kılan tüm yeniliklerin mimarı, ilham kaynağı, öğretmenle başlayan bir cümlededir. Tanımlayan, tanıtan, anlamlandıran, açıklayan, ayrıntılayan; bunlar da yeterli demeden daima yol gösterip "başarılara kapılar açan" öğretmendir. Öğretmen; tertemiz dimağlara aklı, kalbi hassas bir nakkaş edasıyla dokunurken; vatanını, milletini, umutlarını, harikulade yarınlarını işlediğini bilir eşsiz toprağımız Anadolu'ya. Alın teri göz nuru ile hünerlerini sergileyen zanaatçılar, memleketin her köşesine hizmet götüren erbaplar, baştan sona vatan sevgisiyle şereflenen bilginler, askerler, liderler; bu toprakların en yüksek noktalarda olması hedefini taşıyan fedakâr öğretmenlerle gelir. Bu yüzdendir ki "Geleceğin Kapılarını Öğretmenler Açar".

Geleceğin kapılarını yavrularımıza açan meslektaşlarım,

ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...

 

Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI

      Millî Eğitim Müdürü

 

23-11-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.