SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın Veda Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın Veda Mesajı

Kıymetli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrenciler, Değerli Sakaryalılar,

 

Bundan iki buçuk yıl önce "Bizler aynı yüke omuz vermiş, aynı davaya kendini adamış irfan erleriyiz. Sevinçlerimiz de hüzünlerimiz de birdir bizim. Arifiye'den Erenler'e, Karasu'dan Hendek'e, Pamukova'dan Sapanca'ya kadar şehrimizin dört bir yanında görev yapan tüm öğretmen arkadaşlarım beni bir amirden ziyade bir meslektaşı, ağabeyi, kardeşi olarak görebilir; eğitim öğretime dair sorun ve önerilerini rahatlıkla şahsımla paylaşabilirler." diyerek Sakarya'daki görevime başlamıştım. Bugün ise Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü görevimden Temel Eğitim Genel Müdürü olarak görevlendirmem dolayısıyla ayrılıyorum.

 

Geride bıraktığımız süre içerisinde mülkî idare amirlerimizin, yerel yönetimlerimizin,  meslektaşlarımızın, idarecilerimizin, velilerimizin, öğrencilerimizin ve tüm eğitim paydaşlarımızın desteği ile Rabbim bu müstesna şehre hizmet etmeyi bizlere nasip etti. Bu şehre hizmet etme şansı bulduğum için kendimi çok mesut ve bahtiyar hissettiğimi özellikle ifade etmek istiyorum.

 

Biliyorum ki gitmek olağandır, lakin önemli olan hayırla yâd ediliyor olmaktır. Hayırla yâd edilenlerden ve bu kubbede hoş bir sada bırakanlardan olmak duasıyla... Hepinizi Allah'a emanet ediyor; beni bu göreve layık gören Sayın Bakanımız Yusuf TEKİN'e, bizlere her daim eğitim liderliği yapan Sayın Valimiz Yaşar KARADENİZ'e, desteklerini esirgemeyen milletvekillerimize, eğitime dair her konuda yanımızda olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem YÜCE'ye, ilçe belediye başkanlarımıza, işbirliği içerisinde çalıştığımız kamu kurumu müdürü arkadaşlarıma, okul müdürlerime, veli, öğrenci ve öğretmenlerimize, Sakaryaspor yönetimine ve taraftarlarına, STK temsilcilerimize şükranlarımı sunuyorum. 

 

Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI

Sakarya Millî Eğitim Müdürü

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.