SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 98. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 98. Yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Müdürümüz Savaşçı'nın mesajı şöyle:

 

"Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıl dönümünde bir asırlık onur ve gururu ilk günkü gibi yaşıyoruz. Düşmemek değil, düştüğünden yeniden ayağa kalkabilmektir başarı; bunu çok iyi biliyoruz. Şanlı tarihimizin sayfaları, her yenilgiden daha da güçlenerek çıktığımızı gösteren örneklerle doludur. İşte burada altını çizerek söylüyorum ki "Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır." düsturu, biz eğitimcilerin deniz feneri gibidir. Çünkü emanetimiz, geleceğimizdir.

 

Cumhuriyeti koruyup güçlendirmek için çalışan ve  "onu yükseltecek olan" evlatlarımıza emanet edecek değerli meslektaşlarım;

Sahip çıktığımız sürece varlığını sürdürecek olan Cumhuriyet ile ülkemizi maddi ve manevi değerlerle donanmış, çağdaş ve demokratik bakış açısını haiz, vatanı canından üstün tutan çalışkan ve fedakâr nesiller yetiştirmekle yükümlüyüz. Bizleri 2023 ve 2071 hedeflerine ulaştıracak yol, budur.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, kahraman gazi ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum."

 

29-10-2021

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.