SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI'nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 103. yıldönümünü, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı büyük bir gururla kutluyoruz.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI'nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Sevgili Çocuklar, 

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün böylesine önemli bir günü sizlere armağan etmesi, sizlere verdiği değerin en büyük göstergesidir. Sizlerden beklediğimiz çok çalışarak, çok okuyarak kendinizi her bakımdan geliştirmenizdir. Geleceğimizin teminatı, yarınlarımız olarak gördüğümüz siz çocuklarımızın, daha önceki nesillerin izinden giderek ülkenin huzuru, refahı ve gelişmesi için, günü geldiğinde azim ve kararlılıkla sorumluluklarınızı yerine getireceğinize inancım tamdır. Hayatla bağlarınızı da asla koparmayın. Derslerinizin dışında spordan müziğe, resimden edebiyata ne olursa olsun kendinizi mutlu hissedeceğiniz bir alanda mutlaka çalışın. 

 

Bizlere 23 Nisan'ı armağan eden, milletimize bu güzel ülkeyi, bu güzel bayramları kazandıran Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, İstiklal Savaşı'mızın tüm kahramanlarını ve Birinci Meclis üyelerini bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyorum. 

 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma anlayışı üzerinde inşa edilmiştir. Allah'ın izni ve inayeti, aziz milletimizin basiret ve ferasetiyle yaşadığımız deprem felaketi sebebiyle karşı karşıya kaldığımız bu günlerin de üstesinden geleceğimize 

inanıyor, siz değerli evlatlarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı ve Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyor, gözlerinizden öpüyorum.

 

 Değerli Öğretmenlerim, 

 

Yavrularımızın tebessümlerinin yüzlerinden eksik olmaması, daha müreffeh bir geleceğe sahip olmaları, gelecekte birer sanatçı, politikacı, bilim insanı, polis, asker, öğretmen, mühendis, hukukçu, iş insanı, vali veya başka konumlarda olmaları sizin özverili gayretlerinize bağlıdır. Sizlerin gayretleri ile ilim meşalesi kuşaktan kuşağa devredilecek, cumhuriyetin değerleri ile beslenen, kendine güvenen, çağın son teknolojisini en iyi şekilde üreten ve kullanan, sorgulayan ve sorun çözen bir nesil yetişecektir. Onlara rehberlik ettiğiniz için şükranlarımı sunuyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, bugünü anlamlandıran ve geleceğimizin teminatı olan tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor, bayramın dünyanın tüm çocuklarına barış ve mutluluk getirmesi temennisiyle "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı"mızı kutluyorum.

23-04-2023

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.