SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Dönem Karne Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Dönem Karne Mesajı

Sevgili Öğrencilerim,

Bakanlığımızca bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinden önceki son haftada, sizlerin keyifli ve öğretici bir hafta geçirmeniz; sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmanız için "kış şenliği" havasında "Dönem Sonu Faaliyet Haftası" düzenlendi. Bilgi yarışmalarından komedi saatine, hitabet oyunlarından kermeslere, yetenek paylaşım saatlerinden sosyal sorumluluk çalışmalarına ve gezilere kadar birçok etkinliğe katıldınız.

Huzurlu ve başarılı bir dönemi geride bırakarak 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı yarıyıl tatilini yapmak üzere, verdiğiniz emeğin geri bildirimi olan karnelerinizi alacaksınız. Karneleriniz hedeflere ulaşma düzeyinizi görmenizi sağlayan bir vasıtadır. Ancak aldığınız notlar ve sınav sonuçlarınız kadar; duygusal gelişiminiz, kazandığınız sosyal beceriler ve sahip olduğunuz millî, manevi ve insani değerler de son derece önemlidir. Eğitim her insan için hayat boyu devam eden bir yolculuktur. Bu yolculukta başarılar da başarısızlıklar da vardır. Başarının yolu herkese açıktır, yeter ki siz hedefinizi doğru tespit edin ve ona göre planınızı yapın. Hayallerinize kavuşmanın yolunun, planlı ve istikrarlı bir çalışma prensibi edinmekten geçtiğini her daim hatırınızda tutun. Türkiye Yüzyılı'nın mimarları olduğunuzu aklınızdan hiç çıkarmayın. Bu bakış açısıyla hareket ederek yarıyıl tatilini kendiniz için verimli geçen bir zaman dilimine dönüştüreceğinize inanıyor; sizlere kitapları yanı başınızdan eksik etmediğiniz ve farklı etkinliklerle ufkunuzu genişlettiğiniz bir tatil diliyorum.

Değerli Meslektaşlarım,

Eğitimin daima önceliğimiz olduğunun bir kez daha altını çizerken inanç ve özveri ile inşa ettiğiniz başarılı dönem için sizleri tebrik ediyor, mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir yarıyıl tatili geçirmenizi diliyorum.

Kıymetli Velilerimiz,

Sizleri öğrencilerimizin ilgi duyduğu alanlarda onlarla beraber yeni şeyler keşfederek öğrenmeye davet ediyor, evlatlarınızla birlikte geçireceğiniz güzel bir yarıyıl tatili diliyorum.

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.