SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

 

Bugün bir eser olarak imar edilmeye hazır şekilde eğitim-öğretim yılına başlayacak olsanız da geleceğimizi tasarlayan sizler olacaksınız. Bu doğrultuda eğitim adına yaptığımız her çalışmanın sizler için olduğunu bilmenizi isterim.

 

Dönem içinde başlattığımız ve nesiller boyu devam etmesini istediğimiz kitaplarla dostluğun sürmesi için yaz dönemi boyunca kütüphanelerimizi sizler için açık tuttuk ve kütüphanelerdeki kitap sayımızı sizler için artırdık. Yine bugün sınıflarınıza girdiğinizde sıralarınızda sizi bekleyen ders kitapları ve yardımcı kaynaklarınızı sizler için hazır hale getirdik.

 

Öznesi ve yegâne amacı siz olan eğitim-öğretim süreçlerimizin sizden beklediği, ülkemizi daha müreffeh ve güçlü yarınlara emin adımlarla taşımak için millî ve manevi değerlerimizi şiar edinerek sorumluluk bilinciyle çalışmanızdır. Bizler sizler için her daim buradayız.

 

Değerli Meslektaşlarım,

 

Geleceğimizin güvencesi eğitim, eğitimin güvencesi ise sizlersiniz. Çocuklarımızı değişen ve dönüşen dünyanın ihtiyaçlarına yönelik yetiştirme noktasında sizlerin vizyon ve yetkinlikleri anahtar rol oynamaktadır. Çünkü sizlerin çeşitli fedakârlıklarla icra ettikleriniz, çocuklarımızı yani geleceğimizi şekillendirir. 

 

Çocuklarımızın sınıfta sizlerden duydukları her tını, hayatları boyunca kulaklarında yankılanacaktır. Yeni eğitim-öğretim dönemine de mesleğe adım attığınız ilk günkü heyecan ve aşkla başlayacağınızdan şüphem yok.

 

Kıymetli Veliler,

 

Çocuklarımızın eğitiminin temeli ailede atılır ve okullarımız bu sağlam temel üzerine diğer bilgileri inşa eder. Eğitim-öğretim süreçlerinin başarıya ulaşabilmesi için önemli olan okul-aile iş birliğinin sağlanabilmesidir.

 

Bakanlığımızın bu yıl ilk defa uygulamaya koyduğu Okula Uyum Eğitimi Programı rehberliğinde okullarımıza çocuk-aile-okul iş birliğini güçlendirecek etkinlikler gerçekleştirildi. Çocuklarımızın hayat yolculuğunu sizlerle birlikte güzelleştirmek için gayret içinde olacağız.

 

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı'nın geleceğimizin teminatı evlatlarımıza, öğretmenlerimize, velilerimize, eğitimin tüm paydaşlarına hayırlı olmasını diliyor; başarılarla dolu bir yıl olmasını temenni ediyorum.

 

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.