SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Dönem Karne Mesajı

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının birinci döneminin sona ermesi dolayısıyla İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı bir mesaj yayımladı.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Dönem Karne Mesajı

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının birinci döneminin sona ermesi dolayısıyla İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı bir mesaj yayımladı.

 

Sevgili Öğrenciler,

 

Sizleri geleceğe hazırlayan, büyüten; kendinizi tanıyarak yeteneklerinizi fark ettiğiniz eğitim süreçlerinden birini daha tamamladınız.

 

Şunu çok iyi biliyoruz ki bir oku daha uzağa atmak için önce geri çekmek gerekir. Bu ara tatil sizler için öğrendiklerinizi özümsediğiniz, eksiklerinizi belirlediğiniz, yeni dönem için yol haritanızı hazır ettiğiniz kıymetli bir zaman dilimi olsun.

 

Yeni öğrenmelere zemin hazırlayacak etkinliklerle vaktinizi en verimli şekilde geçirmenizi ve ilk gün heyecanıyla okula dönmenizi bekliyorum. Çünkü yeni dönemde bilim, teknoloji, sanat, kültür ve spor alanlarında pek çok projeyle sizleri karşılayacağız.

 

Elinizdeki karnelere gelince... Onlar sizin şu an nerede olduğunuzu gösteriyor ama daha sonrası tamamen sizin elinizde.

 

Aileniz, öğretmenleriniz ve bizler; eğitim yolculuğunuzda sizlere en iyi şekilde rehberlik edebilme gayesiyle durmaksızın çalışıyoruz.

 

 Kıymetli Meslektaşlarım,

 

Gerekli tüm tedbirleri yerine getirerek 2021-2022 eğitim-öğretim yılının ilk dönemini tamamen yüz yüze eğitim ile sona erdirdik. Bu sürecin kahramanları siz fedakâr ve çalışkan meslektaşlarıma bu vesileyle bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Sakarya'da eğitim çarkı coşkuyla dönüyorsa yaklaşık 14 bin öğretmenimizin gayretleri sayesindedir. Yarıyıl tatilinde gelişim sürecine katkı sağlamak isteyen öğretmenlerimiz için Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) www.oba.gov.tr adresi üzerinden iklim değişikliğinden dijital becerileri geliştirme çalışmalarına kadar pek çok konuda uzaktan hizmet içi eğitim faaliyeti düzenleneceğini hatırlatmak isterim.

 

 Değerli Veliler,

 

Bir başarıdan söz ediliyorsa mutlaka bir ekip çalışması var demektir. Evlatlarını bizlere emanet eden, her zaman destek olan ve aile kavramını okula taşıyarak gücümüze güç katan velilerimize teşekkür ederim. Çocuklarımızın, tatillerini de en verimli şekilde geçirmeleri için her türlü imkân ve desteği sunacağınızdan eminim.

 

Bu duygularla, ilimizdeki yaklaşık 200 bin öğrencimize birinci dönem karne gününden sağlıklı günler, iyi tatiller diliyorum.

21-01-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.