SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Sevgili Gençler,

 

Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün millî mücadele hareketini başlatmak üzere Samsun'a çıkışının 104. yılını büyük bir heyecan ve coşkuyla kutlamaktayız. 19 Mayıs 1919, Gazi Mustafa Kemal'in Türk milletinin bağımsızlık inancından aldığı güçle millî mücadeleyi başlattığı tarihi bir gündür. Türk milleti, İstiklal Mücadelesi boyunca hiçbir millete nasip olmayan azim ve cesaretle göğsünü düşmana siper ederek vatanını, bayrağını savunmuş ve destansı bir zafer elde etmiştir. Gençlerimiz, millî mücadeleden bugüne her dönemde gösterdikleri kahramanlık ve gayretle ülkemizin ümidi olduklarını ortaya koymuşlardır. Bütün alanlarda kendi stratejisini millî ve yerli imkânlarıyla sahada ve masada uygulayan, hedeflerine emin adımlarla ilerleyen bir ülke olarak siz gençlerimizin bu süreçteki katkıları ve başarılarıyla gurur duyuyor; sizlere her daim güveniyoruz. Sizden beklentimiz, durmadan yorulmadan çalışmanız, kahraman ecdadımızdan emanet aldığımız vatan ve bayrak sevgisine sahip çıkmanızdır. 

 

Değerli Meslektaşlarım,

 

Gençlerimizin sanattan spora, bütün alanlarda sunulan imkânları, verilen destekleri en iyi şekilde değerlendirmelerini bekliyoruz. Vatan ve millet şuuru ile yetişen, tarihine sahip çıkan, millî ve manevi değerlerine bağlı, her zaman ve her şartta ülkesinin çıkarlarına hizmet eden bir gençliğin yetişmesi ancak sizlerin gayretleri ile mümkündür. Bu yolda gösterdiğiniz çaba, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmada temel unsur olacaktır.

Bu düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nızı kutluyor, canlarını ve kanlarını feda ederek bu kutlu bayramı bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum.

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.