SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

 

Müdürümüz Savaşçı mesajında şu ifadelere yer verdi.

 

Tarihimiz, varoluş mücadelelerinin zaferlerle taçlandığı, bugünümüze ışık tutan, yol gösteren kahramanların yazdığı destanlarla doludur. 103 yıldır gururla kutladığımız 19 Mayıs 1919 tarihi, bizlere armağan edilen bu şanlı mazinin, milli karakterimizi tanımlayan en önemli dönüm noktalarından biridir. 19 Mayıs, "Ya İstiklal Ya Ölüm" diyerek vatanını işgalcilere teslim etmeyen bir milli iradenin, feragat ve fedakarlıklarla yeniden diriliş günüdür.

 

Üzerinde yaşadığı her karış toprağı vatan bilen ve kadim tarihi boyunca vatanında bağımsız olmayı şiar edinmiş aziz Türk Milleti'nin azim ve kararlılığına güvenen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından, İstiklal Mücadelemizin ilk adımının atıldığı 19 Mayıs 1919 tarihi bizler için, en umutsuz, en karamsar anda dahi tek bir umut ışığından, bağımsız, güçlü ve büyük bir ülkeye yol alınabileceğinin en güçlü kanıtıdır.

 

Sevgili Gençler,

 

Bugünün büyük ve güçlü Türkiye'sinde, bu aziz milletin feraseti ve desteği ile üstesinden gelemeyeceğiniz hiçbir zorluk yoktur. Dün olduğu gibi bugün de sizlerden beklenen, ülkemizin birliği ve beraberliği için var gücünüzle çalışmanız, milli mücadele ruhunu asla kaybetmemeniz, 103 yıl öncesinde olduğu gibi bugün de kendinize ve yapabileceklerinize inanarak geleceğimizi inşa etmenizdir.

 

Dünya'da her an yeni gelişmelerin ve büyük değişimlerin yaşandığı bu çağda, bilimde, sanatta, sporda, teknolojide ve sanayide daha da ilerleyebilmek; sizlerin özgüveni, enerjisi, heyecanı ve yetenekleri ile mümkün olacaktır. Bu yolda sizlere destek olmak üzere daima yanınızdayız.

 

Kıymetli Meslektaşlarım,

 

Biliyorum ki, omuzlarında memleketi daha güçlü yarınlara taşımanın yükü ve sorumluluğu bulunan gençlerimize, daima iyiliği, dürüstlüğü öğretmeye, umut olmaya ve bu aziz vatanın kıymetli evlatlarını, modern dünyanın gereklerini yerine getiren, ülkesini düşünerek vazifesine bağlı Türk gençleri olarak yetiştirmeye devam edeceksiniz.

 

Türkiye Cumhuriyeti'nin ebedi olması, istiklal şuuruyla yetişerek yarınlara yürüyen gençlerimizle mümkün olacaktır.

 

Bugün bizlere bıraktıkları zaferler ile gururlandığımız başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi bu anlamlı günde saygıyla anıyor, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'mızı kutluyorum.

18-05-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.