SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Çanakkale Zaferi, millî birlik ruhuna sahip milletimizin kahramanlık ve fedakârlığının bir abidesidir. Tarihimizin her sahnesinde olduğu gibi Çanakkale'de tezahür eden millî birlik ruhu ülkemizi derinden sarsan; 11 ilde büyük bir yıkıma yol açan "Asrın Felaketi" olarak nitelendirilen deprem sonrasında da kendini göstermiştir. Bundan 108 yıl önce necip milletimiz tarafından düşmana karşı Çanakkale ruhuyla verilen mukaddes mücadele bugün de dayanışma ve yardımlaşma ruhuyla afetten etkilenen bölgelerimizde sürdürülmektedir. Biliriz ki Çanakkale ruhu bizi biz kılan mukaddes değerlere bağlılığımızın timsalidir. Her koşulda vatanımıza sahip çıkmamızı sağlayacak bu ruh, Çanakkale ruhudur.

 

Zalimin karşısında, mazlumun yanında dikilen yiğitlerin torunları; bugün de her şartta kenetlenerek, ülkemizin bağımsızlığı ve milletimizin refahı için canlarını siper edecek şuurdadır. Bu şuur, biz eğitimcilerin yetiştirdiği vatanına, bayrağına, davasına sadık nesiller vasıtası ile topraklarımızda ebediyen yaşamaya devam edecektir.

 

Çanakkale Zaferi'nin seneyi devriyesi vesilesi ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kere daha rahmetle ve minnetle anıyor; ruhları şâd, mekânları cennet olsun diyorum. Deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yaralılarımıza şifalar diliyorum.

18-03-2023

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.