SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

     
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

15 Temmuz; aziz milletimizin tarihin her zor döneminde olduğu gibi eşi görülmemiş bir cesaret sergileyerek bağımsızlığını ve geleceğini vesayetçilerin, işgalcilerin, teröristlerin ve ihanet şebekelerinin eline bırakmadığı günün adıdır.

 

15 Temmuz'da necip milletimizin ortaya koyduğu şanlı direniş, Türkiye Yüzyılı'nı müjdeleyen işaretlerden biri olmuştur. 15 Temmuz gecesi sergilenen kahramanlığın sırrı, tarihsel şuurda yatmaktadır. Milletimiz, söz konusu kutsalları olduğunda fedakârlıkta sınır tanımadığını tüm dünyaya o gün bir kez daha göstermiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın tek bir çağrısıyla sokaklarda, havalimanlarında, meydanlarda ve yurdumuzun her köşesinde direniş için bir araya gelen yüzlerce kahramanımızın gösterdiği asil tavır, vatanımızın, devletimizin ve bayrağımızın ilelebet payidar kalacağının teminatı ve ispatıdır.

 

Biz eğitimcilere; vatanına, milletine, millî ve manevî değerlerine sadakatle bağlı; ülkesinin çıkarlarını her şeyin üzerinde tutan bir neslin yetişmesinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatan 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü'nün seneidevriyesinde 15 Temmuz'da hayatını kaybeden 'Yüzyılın Kahramanları'nı rahmet ve minnetle anıyor, bu şerefe nail olan tüm şehit ve gazilerimiz ile yakınlarına Sakarya eğitim camiamız adına şükranlarımı sunuyorum.

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.