SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Uyum Eğitimi Programı Kapsamında Velilerin Heyecanına Ortak Oldu

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, 2022-2023 eğitim öğretim yılı uyum eğitimi programı kapsamında Adapazarı Necdet Islar İlkokulu ve Şehit Mustafa Özen İlkokulu'nu ziyaret etti. Bakanlığımızın uyguladığı yeni uyum eğitimi programı kapsamında okullarıyla yarın tanışacak okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerinin velileri ve öğretmenlerle bir araya geldi. 
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Uyum Eğitimi Programı Kapsamında Velilerin Heyecanına Ortak Oldu

  Müdürümüz Savaşçı, Millî Eğitim Bakanlığımızın bu yıl ilk defa 5-9 Eylül'deki uyum sürecinde "çocuk-aile-öğretmen" iş birliğinin artırılması amacıyla yeni bir uygulamayı hayata geçirdiğini söyledi. İlimizdeki tüm okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğretmenleri tarafından ailelere yönelik yüz yüze bilgilendirme toplantılarının yapıldığını ifade eden Müdürümüz Savaşçı, velilere öğretmenlerimiz tarafından okul ortamı, eğitim-öğretim faaliyetleri, etkinlikler ve kazanımlar hakkında bilgilendirmeler yapıldığını belirtti.

 

  Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in Sakarya'mızı ziyareti esnasında 21 yeni anaokulu yatırımının müjdesini verdiğini hatırlatan Müdürümüz Savaşçı, Bakanımız Sayın Mahmut Özer'e minnetlerini ifade ederken ilimizin eğitim altyapısının geliştirilmesine yönelik vermiş oldukları önemli desteklerinden dolayı Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım'a, Milletvekillerimiz Sayın Ali İhsan Yavuz'a, Sayın Çiğdem Erdoğan Atabek'e, Sayın Kenan Sofuoğlu'na ve Sayın Recep Uncuoğlu'na şükranlarını ifade etti. Sakarya'mızda inşa edilen yeni okulların fiziki olanakları, atölye, donanım ve sunduğu fırsatlarla Sakarya'da eğitime önemli katkı sağlanacağına değindi. Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanmasına yönelik okul öncesi beş yaş okullaşma oranında yüzde yüz hedefine ulaşmak üzere çalışmaların gayretle sürdürüldüğünü söyledi. 

 

  Yaz dönemi boyunca çok sayıda okulumuzda bakım ve onarım yapıldığının bilgisini de velilerimizle paylaşan Müdürümüz Savaşçı, öğrencilerimizin en iyi imkânların sağlanması için Bakanlığımızın her türlü desteği sağladığını yineledi. Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.

05-09-202205-09-202205-09-202205-09-202205-09-202205-09-202205-09-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.