SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, TEKNOFEST 2022 Türkiye Üçüncüsü Öğrencilerimizle Buluştu

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Serdivan Kaymakamı Sayın Ali Candan ile birlikte TEKNOFEST 2022'de Türkiye üçüncüsü olan Şehit Yılmaz Ercan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile buluştu.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, TEKNOFEST 2022 Türkiye Üçüncüsü Öğrencilerimizle Buluştu

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yürütücülüğünde düzenlenen TEKNOFEST KARADENİZ'e katılan projeler arasında Sakarya Serdivan Şehit Yılmaz Ercan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerimizden Hilal Mollaoğlu, Sevdegül Sezer, Hakan Çarıkcı, Hafsanur Şirin, Rana Fidancı, Selin Doğa Güneş, Meryem Ergün, öğretmenleri İbrahim Yıldız danışmanlığında geliştirdikleri akıllı sera da bulunuyor.

 

Mobil uygulamalar kullanarak hem seracılığı artırmak hem de zamandan tasarruf ederek kendi seralarını yapmalarını hedefleyen proje ile öğrencilerimiz ilimizin gurur kaynağı oldu. 

 

Şehit Yılmaz Ercan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerimizin tasarım ve üretimleri kendilerine ait olan projelerini inceleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Sakarya'mıza kazandırdıkları başarıları dolayısıyla başta öğrencilerimiz olmak üzere danışman öğretmenleri İbrahim Yıldız ve okul idaresini tebrik etti.

 

Daima üreten, çalışkan ve yeni başarılara imza atan öğrencilerimize desteklerinin süreceğini belirten Müdürümüz Savaşçı, "Sakarya'mızda Valiliğimiz himayesinde Bilim Sakarya projemizle bilime yön veren projelerin ve teknolojik araçların geliştirilmesi bizleri çok memnun ediyor. Elde edilen bu başarı hepimizi gururlandırdı" dedi.

06-09-202206-09-202206-09-202206-09-202206-09-202206-09-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.