SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı NEHİR Projesi İzleme Sınavları Kapsamında 8. Sınıf Öğrencileriyle Çevrim İçi Toplantı Gerçekleştirdi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, NEHİR (Nitelikli Eğitim Hareketi İzleme ve Rehberlik) Projesi İzleme Sınavları kapsamında 8. sınıf öğrencileriyle bir araya geldi.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı NEHİR Projesi İzleme Sınavları Kapsamında 8. Sınıf Öğrencileriyle Çevrim İçi Toplantı Gerçekleştirdi

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılının 1. Dönemini tamamlayacağımız bu son haftada öğrencilerle bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Müdürümüz Savaşçı, 8. sınıf öğrencilerimize yönelik sınava hazırlık noktasında Valiliğimizin himayelerinde Müdürlüğümüzce yürütülen NEHİR projesi kapsamında birinci dönem 3 izleme sınavının yapıldığını, öğrencilerimizin kazanımlar noktasında eksikliklerinin tespit edilerek telafi edilmesi yönünde çaba gösterildiğini belirtti. 

 

Öğrencilerimizle sınava hazırlıkları ve hedefleri üzerinde sohbet eden Müdürümüz Savaşçı, dönem başından itibaren başarıyı yakalamak için büyük fedakârlıklar yapan öğrencilerimizin emeklerinin karşılığını alacaklarına inandığını belirtti.

 

Karşılıklı sohbette öğrencilerimize önemli tavsiyelerde bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz şunları söyledi:

 

"Hayatın her alanında ilerlemenin ön şartı başlamaktır. Hayallerinizin ve hedeflerinizin kesiştiği yolun devamı için rotanızı oluşturmaya başlamak adına tecrübe edeceğiniz ilk büyük dönemeç olan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında başarılı olmak için var gücünüzle ilerlemeye devam edeceğiniz 2. dönemde de bizler ufkunuzun, zekânızın, bilincinizin destekçisi olduğumuz kadar heyecanınızın, umudunuzun ve inancınızın da paydaşı olmaya kararlıyız.

 

Nehir projesinin tüm aşamalarında sorumluluk bilinci ve iş birliği ile soru hazırlamadan veri tabanı iyileştirmeye kadar emek veren öğretmenlerimiz ve okul yöneticilerimiz bulunuyor. Kazanım değerlendirme sınavlarında soru hazırlama komisyonunda yer alan, bilişim sistemi üzerinde işlemleri yürüten ve sınavların sağlıklı şekilde uygulanmasını sağlayan tüm okul yöneticilerimize ve öğretmenlerimize de bu vesileyle bir kez daha teşekkür ediyorum." 

 

Öğretmen ve okullarımıza tanımlanan şifre ile erişilebilen NEHİR Projesi Bilişim Sistemi sayesinde, tamamı ücretsiz olarak devam edecek izleme sınavları ve rehberlik çalışmaları ile ilimiz geneli 16 ilçede öğretim gören tüm 8. sınıf öğrencilerimize ulaşıldı. Bakanlığımızın ve Müdürlüğümüzün eğitimde fırsat eşitliği ilkesi NEHİR projesi ile birlikte hayata geçirildi.

 

Okullarımızda sürdürülen Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının öğrencilerimize sınava hazırlıkta büyük katkı sağladığını ifade eden Müdürümüz Savaşçı, Bakanlığımız tarafından bu süreçte yardımcı kaynak kitaplarının ücretsiz olarak öğrencilerimize ulaştırıldığını, bu kitaplar sayesinde öğrencilerimizin sınava daha iyi hazırlanmalarına imkân sağlandığını söyledi. 

 

NEHİR Projesi kapsamında birinci dönem gerçekleştirilen 3 izleme sınavında derece elde eden öğrencilerimize tebriklerini ileten Müdürümüz, öğretmen ve okul yöneticilerimizin NEHİR projemizin gayesine ortak olarak bu raporlara yayımlandığı anda ulaşma hassasiyetinin son derece değerli olduğunu ifade etti. 

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, cuma günü verilecek olan karneler için öğrencilerimizi tebrik ederek "Hayatınızın bu ilk önemli mücadelesinde hedefe ulaşmak için çabalamaktan asla vazgeçmeyin, çünkü bizler sizleri hayal ettiğiniz yerde görmek için çalışmaktan asla vazgeçmeyeceğiz" dedi.

19-01-202319-01-202319-01-202319-01-202319-01-2023

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.