SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı 'Genç Katılımlı Proje Atölyesi' Fikir Yarışmasının Hibrit Lansmanı ve Değerlendirme Toplantısına Katıldı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen "Genç Katılımlı Proje Atölyesi" kapsamında gençlerin, çeşitli alanlarda sundukları projelerle kent yönetimine katılımı hedefleniyor.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı 'Genç Katılımlı Proje Atölyesi' Fikir Yarışmasının Hibrit Lansmanı ve Değerlendirme Toplantısına Katıldı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen "Genç Katılımlı Proje Atölyesi" kapsamında gençlerin, çeşitli alanlarda sundukları projelerle kent yönetimine katılımı hedefleniyor.

 

Sakarya Dijital Yönetişim Merkezince "Gençler Şehrin Geleceğine Yön Verin" sloganıyla düzenlenen projenin tanıtım toplantısına, Sakarya'nın 16 ilçesindeki liselerden öğrenci ve öğretmenler telekonferans yöntemiyle katıldı.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce'nin başkanlığında gerçekleşen tanıtım toplantısında İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, "Sakarya'mızın önceliklerini ortak akılla tespit etmek ve şehrin geleceği için birlikte karar vermek adına Büyükşehir Belediyesince hayata geçirilen Sakarya Dijital Yönetişim Merkezi, şehrimize hayırlı olsun. Sakarya Dijital Yönetişim Merkezi'nin ilk faaliyetinin; gençlerin enerjisini, girişimci ruhunu ve bakış açısını şehrin geleceğine yansıtabilmek için "Genç Katılımlı Proje Atölyesi 2022" olarak belirlenmiş olması mutluluk ve gurur verici bir durumdur" dedi.

 

Müdürümüz Savaşçı, konuşmasında Sakarya'nın bu sene TEKNOFEST'e başvuru sıralamasında 11'nci olduğunu, ortaokul ve lise düzeyinde TÜBİTAK başvurularında üst düzey artış yaşandığını belirtti.

 

Proje okullarındaki öğrencilerimizi çalışmaya katılmaya davet eden Müdürümüz Savaşçı, gençlere önem vererek böyle bir proje yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem Yüce'ye tüm meslektaşlarımız ve öğrencilerimiz adına teşekkürlerini sundu.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce, paydaşlarla bir araya gelip istişarelerde bulunduklarını ve çok katılımlı anlayışla projeler ürettiklerini dile getirerek, "Karşıt, taraf ve aykırı her türlü fikirlerin ortaya atılmasından hakikat ortaya çıkıyor. Sizin ufkunuz, düşünceleriniz bizim için önemli çünkü her birey kendi açısından değerdir." diye konuştu.

 

Bu değerlerin teoride kalmasını istemediklerini vurgulayan Yüce, "Bu değerleri açığa çıkaralım, pratiğe uygulayalım. Şunu bilin ki sizlerin Sakarya'mızın aidiyet duygusuna katkı sağlayacağınız, kültürüyle sanayisiyle tarımıyla sporuyla sosyal hayatıyla ortaya koyacağınız bütün projeler bizim için çok değerli. Böylece proje arşivimizi oluşturuyoruz. Sizlerin içinde bulunduğu projeleri hayata geçireceğiz. Buraya isminizi yazacağız. Eserlerinizi daha genç yaşlarda görebileceksiniz." ifadelerini kullanarak gençliğin bugünden fark edilmesi ve değerlerinin ön palana çıkarılmasıyla geleceğin emin ellerde olacağını belirtti.

 

Şehrin öncelikleri ve ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen 6 kategoride, gençlerin, şehrin önceliklerini ve sorunlarını tespit etmeleri, tespit edilen konuda uygulanacak projelerini geliştirmeleri ve proje başvuru rehberi doğrultusunda yine ilan edilen proje başvuru formuna göre hazırlanarak projenin belirtilen süre içinde Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin dijital platformu Sakarya Dijital Yönetişim Merkezi'ne başvurması bekleniyor.

 

Projeler oluşturulurken kaynakların etkin ve verimli kullanılması, farklı bakış açısıyla sorunların çözüme kavuşturulması veya yenilikçi fikirlerle yeni ve farklı uygulamaların ortaya çıkarılması ile yerel yönetimler ve gençler arasındaki etkileşimin artırılması hedefleniyor.

 

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Sakarya Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ve Kent Konseyi yetkililerinin de katıldığı tanıtım toplantısında projenin hayata geçirilmesiyle gençlerimizin şehrin geleceğine dair önemli fikirleri üretecekleri ifade edildi.

20-04-202220-04-202220-04-202220-04-202220-04-202220-04-202220-04-202220-04-202220-04-202220-04-202220-04-202220-04-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.