SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı: "Başarılı Öğrencilerimizle Gurur Duyuyoruz"

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılında ulusal ve uluslararası alanda kazandıkları Dünya ve Türkiye dereceleriyle dikkati çeken Sakarya Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'yı ziyaret etti.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı:

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılında ulusal ve uluslararası alanda kazandıkları Dünya ve Türkiye dereceleriyle dikkati çeken Sakarya Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'yı ziyaret etti.

 

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Türker Erol Özen, Kurum Müdürü Mahmut Sami Akaryalı ve proje danışman öğretmenleriyle birlikte Müdürümüzü ziyaret eden şampiyon öğrenciler, yarışmalardaki başarı hikâyelerini paylaştılar.

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Valiliğimizin himayelerinde Müdürlüğümüz tarafından yürütülen NEHİR (Nitelikli Eğitim Hareketi İzleme ve Rehberlik) projesi, #SanatSakarya, #BilimSakarya, #SporSakarya, #KitapSakarya #ÖnceOkulÖncesi, #KendineAyna projeleri kapsamında faaliyetlere katılan öğrencilerimizin başarılarıyla gurur duyduklarını belirtti. Birçok alanda yetenekli çocuklarımızın öğrenim gördüğü Sakarya Bilim ve Sanat Merkezimizin Dünya ve Türkiye çapında elde ettiği başarıları gururla takip ettiğini ifade eden Müdürümüz, geleceğimizin bilim, sanat ve spor insanlarının bugün burada bulunan gençlerimizin arasından çıkacağına inandığını kaydetti.

 

Bilim ve Sanat Merkezlerinin başarılı eğitimlerini yakından takip ettiğini belirten Müdürümüz Savaşçı, ilimizde ikinci Bilim ve Sanat Merkezini kurduklarını, önümüzdeki süreçte tüm ilçelerimizde bilim ve sanat merkezlerinin sayısını artıracaklarını söyledi. Başarılı öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi tebrik ederek kazanılan başarılarda önemli katkısı bulunan okul yöneticilerine, öğretmenlerimize, velilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Sakarya Bilim ve Sanat Merkezinin Başarı Tablosu

 

SANAT ALANINDA

 

  •  Japonya'da 29'uncusu düzenlenen geleneksel  resim yarışmasında, öğrencimiz, yaklaşık on bin kişi arasından Dünya üçüncüsü oldu.

 

  •  Azerbaycan Tahsil Nazırlığının desteğiyle düzenlenen "Bir Millet İki Devlet" Uluslararası Resim Yarışmasında, görsel sanatlar öğrencimiz, öğretmenimiz danışmanlığındaki eseriyle 10-13 yaş kategorisinde 3'üncülük kazandı.
  •  "Benim İçin Doğa" konulu yarışmada 8. sınıf öğrencimiz, Türkiye üçüncüsü oldu. "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" kapsamında Türk-Amerikan Derneği ve UNICEF Türkiye Millî Komitesi iş birliği ile bu yıl 22'ncisi düzenlenen resim yarışmasına Türkiye çapında birçok ilk ve ortaöğretim okulu öğrencisi katıldı. 

 

  •  Dalin 23 Nisan Resim Yarışması'nda iki öğrencimiz "Geleceğin Ressamları" arasında seçildi. Seçici kurul ve jürinin 21 bine yakın resim arasından seçtiği ve ilk 300 çalışmanın ödüllendirildiği yarışmada, resim yetenek alanı öğrencilerimiz, görsel sanatlar öğretmenimiz danışmanlığındaki eseriyle;görsel sanatlar öğretmenimiz danışmanlığındaki eseriyle geleceğin ressamları arasında seçildiler.

 

BİLİM ALANINDA

 

  • Dünya 2'nciliği / Endonezya'da düzenlenen YISF (Youth International Science Fair) 2022 / Çevre Bilimleri Kategorisi / fizik öğretmenimiz danışmanlığındaki projeleriyle Sakarya BİLSEM öğrencileri ikincilik derecesiyle gümüş madalya kazandılar. Aynı proje ile öğrencilerimiz International Forum of Scientific Youth "Step into the Future" adlı uluslararası bilim forumunda sundukları projeyle, Liseli Araştırmacılar Kategorisinde,  En İyi Araştırmacılar Özel Ödülüne de layık görüldüler.
  •  Dünya 3'üncülüğü / Endonezya'da düzenlenen YISF (Youth International Science Fair) 2022 / Çevre Bilimleri Kategorisi / Fen Bilimleri öğretmenimiz danışmanlığındaki projeleriyle Sakarya BİLSEM öğrencisi ve Beşsekiz Ortaokulu öğrencisi de üçüncülük derecesiyle bronz madalya kazandılar.

 

  •  INTOC 2022 Ulusal Bilim Proje Yarışması'nda Uygulamalı Yaşam Bilimleri kategorisinde matematik öğretmenimiz danışmanlığındaki projesiyle araştırmacı öğrencimiz Yunus Yıldırım, Türkiye 1'incisi oldu. 

 

  •  INTOC 2022 Ulusal Bilim Proje Yarışması'nda Fizik ve Mühendislik kategorisinde fizik öğretmenimiz danışmanlığında öğrencilerimiz Türkiye 2'ncisi oldular.

30-05-202230-05-202230-05-202230-05-202230-05-202230-05-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.