SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı Adapazarı Yenikent Halk Eğitim Merkezini Ziyaret Etti

Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüzce hayat boyu öğrenme etkinlikleri kapsamında her yaş düzeyinde ve her gruptan kişilere bilgi ve becerilerini geliştirmeleri amacıyla mesleki, teknik ve yaygın eğitim kursları ilimiz genelinde düzenlenmeye devam ediyor. 
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı Adapazarı Yenikent Halk Eğitim Merkezini Ziyaret Etti

Adapazarı Yenikent Halk Eğitimi Merkezini ziyaret eden Müdürümüz Savaşçı; Kağıt Rölyef kursunda usta öğretici ve kursiyerlerle sohbet etti, onların taleplerini dinledi. İlimizde öğrenen anne-baba yaklaşımı çerçevesinde aile eğitimlerinin yaygınlaştırılacağını, özel eğitime gereksinim duyan bireylere ve ailelerine yönelik kurs faaliyetlerinin artırılacağını, Halk Eğitimi Merkezleri bünyesinde oluşturulan kütüphanelerin daha da zenginleştirileceğini, sıfır atık ve geri dönüşüm temalı kurs ve kurs dışı etkinliklerin artırılarak devam ettirileceğini belirtti. 

 

Müdürümüz Savaşçı, Yenikent Halk Eğitimi Merkezinde 6-10 yaş çocuklara yönelik yaz dönemi Kur'an-ı Kerim kursunda çocukların derslerine katıldı. 

 

Her yaş düzeyinde ve her gruptan kişilerin bilgi ve becerilerini geliştirmek amacıyla çalışan Yenikent Halk Eğitimi Merkezi yöneticileri, özel eğitime gereksinimi olan bireyler için Karaman'da geçici hayat boyu öğrenme kursu açtıklarının bilgisini verdi. 

 

Sakarya'mızın hayat boyu öğrenme kursiyer sayılarında ülke geneli ortalamalarının üzerinde bir orana sahip olduğunu söyleyen Müdürümüz Savaşçı; hayat boyu öğrenme kurumlarının yönetici, öğretmen, usta öğreticileri ve kursiyerlerine teşekkür etti.

06-07-202206-07-202206-07-202206-07-202206-07-202206-07-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.