SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ EBUBEKİR SIDDIK SAVAŞÇI, 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI LGS TERCİHLERİ ÖNCESİ OKUL MÜDÜRLERİ VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLAR İLE ÇEVRİMİÇİ TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak ortaöğretim kurumları tercihleri 4 Temmuz 2022 Pazartesi günü başlayacak ve 20 Temmuz 2022 saat 17.00'ye kadar sürecek.   İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, LGS tercih sürecinde önemli rol oynayan ortaokul müdürleri ve ortaokul bünyesinde görev yapan psikolojik danışmanlar ile bir araya geldi. Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıda, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve tercih yapacak öğrencilere verilecek rehberlik desteği konuları görüşüldü.     
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ EBUBEKİR SIDDIK SAVAŞÇI, 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI LGS TERCİHLERİ ÖNCESİ OKUL MÜDÜRLERİ VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLAR İLE ÇEVRİMİÇİ TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ

Okullarda öğrencilere verilmekte olan psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetlerinin önemine vurgu yapan Müdürümüz Savaşçı, "Dün itibariyle sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih dönemi başlıyor. Bu dönem içerisinde çocuklarımız da velileri de biz de büyük bir heyecan yaşamaktayız. Öğretmenlik öyle kutsal bir meslektir ki, öğrencileriniz mezun olsa da öğretmenliğiniz bitmemektedir. Bu süreçte de siz rehber öğretmenlerimize büyük görevler düşmekte. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) tercih döneminde çocuklarımızın yanında olacak ve onları doğru yönlendirebilmek için gerekli tüm desteği sağlayacağız.

Biliyoruz ki sınava hazırlık sürecinde çok büyük özverilerde bulunarak öğrencilerimize destek oldunuz. Tercih sürecinde de öğrencilerimizin sizlerin bilgi ve yönlendirmelerine ihtiyaçları var. Gayemiz her bir öğrencimizin kendine uygun bir liseye yerleşip mutlu olacağı bir gelecek inşa etme yolunda doğru bir adım atacağı tercih süreci yaşanmasıdır. Bu süreçte ortaya koyacağınız özverili çalışmalarınızdan dolayı sizlere şimdiden teşekkür ediyorum." dedi.

 

NEHİR projesi üzerinde de duran İl Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, ilimiz genelinde 8. Sınıf öğrencilerine yönelik 4 adet izleme sınavı uygulandığını belirtti. Müdürlüğümüz tarafından oluşturulan Bilişim Sistemi sayesinde de öğrencilerin izleme sınavlarına dair kendilerine karne oluşturabildiği ve bireysel gelişim süreçlerini konu ve ders bazlı olarak takip edebildiğini ifade etti. NEHİR projesi kapsamında uygulanan izleme sınavları, gerçek sınav öncesi prova niteliği taşırken, Temel Öğretime Geçiş(LGS) gerçek sınav soruları ile de gerek kapsam geçerliliği gerek uygulama aşamaları olarak benzerlik gösterdiğini dile getirdi. Müdürümüz Savaşçı, sınava girecek öğrencilerimize büyük katkı sağlayan NEHİR projesinde özverili çalışmalarıyla görev alan öğretmenlerimize de teşekkürlerini iletti.

01-07-202201-07-202201-07-202201-07-202201-07-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.