SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Coşkun Bakırtaş'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Coşkun Bakırtaş'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Sevgili Çocuklar;

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün böylesine önemli bir günü sizlere armağan etmesi, sizlere verdiği değerin en büyük göstergesidir. Sizlerden beklentimiz, ülkemizin huzuru, refahı ve gelişmesi için çok çalışmanız ve çok okumanızdır. Günü geldiğinde azim ve kararlılıkla sorumluluklarınızı yerine getireceğinize inancımız tamdır. Hayatla bağlarınızı asla koparmadan; derslerinizin dışında spordan müziğe, resimden edebiyata kendinizi mutlu hissedeceğiniz bir alanda mutlaka aktif olmalısınız.

Bizlere 23 Nisan'ı armağan eden, milletimize bu güzel ülkeyi ve cennet vatanı, bu güzel bayramı kazandıran Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, İstiklâl Savaşı'mızın tüm kahramanlarını saygı, minnet ve şükranla anıyorum.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma anlayışı üzerinde inşa edilmiştir. Allah'ın izni ve inayeti, aziz milletimizin basiret ve ferasetiyle yaşadığımız tüm sorunları el birliği ve gönül birliğiyle çözüme kavuşturmanın azim ve kararlılığıyla hareket ediyoruz.

Siz değerli evlatlarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum.

 

Değerli Öğretmenlerim;

Yavrularımızın tebessümlerinin yüzlerinden eksik olmaması, daha müreffeh bir geleceğe sahip olmaları, gelecekte birer sanatçı, politikacı, bilim insanı, polis, asker, öğretmen, mühendis, hukukçu, iş insanı, vali veya başka konumlarda olmaları sizin özverili gayretlerinize bağlıdır. Sizlerin gayretleri ile ilim, irfan ve hikmet meşalesi kuşaktan kuşağa devredilecek, cumhuriyetin değerleri ile beslenen, kendine güvenen, çağın son teknolojisini en iyi şekilde üreten ve kullanan, sorgulayan ve sorun çözen bir nesil yetişecektir. Onlara rehberlik ettiğiniz için şükranlarımı sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; bugünü anlamlandıran ve geleceğimizin teminatı olan tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor, bayramın dünyanın tüm çocuklarına barış ve mutluluk getirmesi temennisiyle "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı"mızı kutluyorum.

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.