SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Başak Traktör Arasında Ustalık Telafi Eğitimi Protokolü İmzalandı

Millî Eğitim Bakanlığımız ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan "Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü" kapsamında; Sakarya'da nitelikli iş gücü ihtiyacını da karşılamak amacıyla öğrencilerin ilgi, istek, yetenek ve kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak; başarılı ve mutlu olabilecekleri bir mesleği seçmeleri için meslekler hakkında bilgilendirilmelerini ve eğitim sistemi ile çalışma hayatı arasındaki ilişkilerin güçlendirilerek Sakarya'da insan kaynağının geliştirilmesini sağlayacak çalışmalar hızla devam ediyor.  
İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Başak Traktör Arasında Ustalık Telafi Eğitimi Protokolü İmzalandı

  İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in öncülüğünde 3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunu'ndaki değişiklikler sayesinde mesleki eğitim merkezlerinde büyük bir ivme kazanıldığını ifade etti. 

  Sakarya'da mesleki eğitim merkezlerine kayıt olan öğrenci sayısının günden güne artarak hem nicelik hem de nitelik olarak istenen hedeflere ulaşılacağını ve nitelikli istihdamın önemli gelişme kaydedeceğini belirtti.

 

  İmzası gerçekleştirilen protokol ile mesleki eğitim iş birliğinin artarak devam edeceğini vurgulayan Müdürümüz Savaşçı, yapılan fabrika gezisinde çırak ve stajyer öğrencilerimizi de ziyaret etti. Ayrıca protokol kapsamında Başak Traktör bünyesinde mesleki eğitim merkezinde iş makineleri sınıfı açılarak 9. sınıf öğrencilerinin eğitime başladığını ifade ederek mesleki eğitim merkezlerinin öğrencilerimize sağladığı avantajları anlattı ve sektörel iş birliğini güçlendirmek için çalışmalara devam edileceğini belirtti.

 

  Başak Traktör Genel Müdürü Duyşen Erdoğan ise yaptığı açıklamada; Sakarya'da bulunan fabrikada yüzde yüz yerli sermayeyle üretim yapıldığını belirterek mesleki eğitimin toplumsal sorumlulukları olduğunu, işletme olarak ellerinden gelen katkıyı sağlayacaklarını ifade etti.

 

  Yürütücülüğünü Arifiye SATSO Motorlu Araçlar Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğünün yapacağı protokol ile Başak Traktör bünyesinde çalışan personelin belgelendirilmesi yapılacak.

 

  İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ve ve Başak Traktör Genel Müdürü Duyşen Erdoğan arasında imzalanan protokol törenine; Arifiye İlçe Millî Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, Müdürlüğümüz Mesleki Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Adem Doğan, işletme yetkilileri ve okul yöneticileri de katıldı.

19-10-202219-10-202219-10-202219-10-202219-10-202219-10-202219-10-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.